کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه قطر به خبرنگار ایبنا گفت؛

نمایشگاه کتاب تهران از بهترین‌های منطقه است/ تقویت همکاری‌های فرهنگی را در سفر به ایران دنبال می‌کنیم

21 ارديبهشت 1401 ساعت 15:58

جاسم احمد محمد الغنام البوعینین، درباره حضور در سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان مهمان ویژه گفت: هدف اصلی قطر از حضور در نمایشگاه کتاب تهران، رایزنی با همتای ایرانی خود در زمینه انتشار و ترجمه کتاب است.


جاسم احمد محمد الغنام البوعینین، رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه قطر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: هدف اصلی قطر از حضور در سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تقویت ارتباط فرهنگی دو کشور و ارائه جدیدترین کتاب‌های وزارت فرهنگ قطر در این نمایشگاه است؛ بنابراین امسال تلاش کردیم، پنج انتشارات قطری را با خود به نمایشگاه کتاب تهران بیاوریم.

وی ترجمه کتاب‌ها از فارسی به عربی و برعکس را از اهداف خود در این نمایشگاه برشمرد و ادامه داد: تلاش این است که همکاری دو طرف، در همه زمینه‌ها به‌ویژه فرهنگی و فکری باشد. انتشارات «دار النبجه» قطر، برنامه‌هایی را در این زمینه آغاز کرده و یکی از کتاب‌های خود را از عربی به فارسی ترجمه کرده است.

رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب قطر در ادامه گفت: هدف اصلی قطر از حضور در نمایشگاه کتاب تهران، رایزنی با همتای ایرانی خود در زمینه انتشار و ترجمه کتاب است؛ تلاش می‌کنیم زمینه همکاری‌های بیشتر آینده را در این جلسات تعیین کنیم. 

البوعینین با اشاره به حضور قطر در نمایشگاه کتاب تهران در سال‌های گذشته، یادآور شد: در سال‌های گذشته با نمایشگاه کتاب تهران همکاری‌های خوبی داشتیم؛ در مقابل، فعالان حوزه نشر قطر نیز در نمایشگاه کتاب دوحه از دوستان ایرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ناشران ‌ایرانی به خوبی پذیرایی می‌کنند؛ تلاش می‌کنیم، امکانات لازم را در اختیار آنان قرار دهیم. تاکنون همکاری‌های بسیار خوبی وجود داشته و هر دو طرف راضی بوده‌اند. امیدوارم در آینده نیز این تعامل ادامه داشته باشد.

وی در پایان گفت: از مسئولان نمایشگاه کتاب تهران سپاسگزارم که دولت قطر را به‌عنوان مهمان ویژه امسال انتخاب کردند. قطر در سال‌های گذشته نیز مورد لطف مسئولان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته بود و احساس می‌کنیم که نمایشگاه تهران زمینه بسیار مناسب و ویژه‌ای است که مراجعه‌کنندگان زیادی دارد. از لحاظ استقبالی که از این نمایشگاه می‌شود می‌توان گفت که از بهترین نمایشگاه‌های کتاب در منطقه است. پیش‌بینی می‌شود در پایان سی‌و‌سومین نمایشگاه کتاب تهران نتایج خوبی از این همکاری‌ها حاصل شود. 


کد مطلب: 321312

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/shortint/321312/نمایشگاه-کتاب-تهران-بهترین-های-منطقه-تقویت-همکاری-های-فرهنگی-سفر-ایران-دنبال-می-کنیم

ایبنا
  https://www.ibna.ir