جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
«سرچشمه‌هاى خود» چارلز تیلور ترجمه می‌شود

کتاب «سرچشمه‌هاى خود» چارلز تیلور به همت على رضا پاك نژاد ترجمه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب Sources of the Self با عنوان فارسی «سرچشمه‌هاى خود» از سوی انتشارات دانشگاه هاروارد منتشر شده است.

این کتاب به همت على رضا پاك نژاد قرار است به زبان فارسی ترجمه شود و پیش بینی می‌شود که ترجمه آن تا سال آتی به پایان برسد. تيلور در اين اثر به سرچشمه‌هاى شكل گيرى هويت مدرن غرب می‌پردازد. او سير تحول درك فلسفه غرب از مقوله اخلاق و امر خير  را بررسى مى‌كند و شكل گيرى هويت مدرن غربى را بر مبناى امور اخلاقى/ معنوى مورد بازبينى قرار مى‌دهد.

چارلز تیلور فیلسوف سیاسی، اجتماعی و تاریخی، اهل مونترآل کانادا است. وی از جمله شارحین هگل و منتقد مدرنیته است و برخی او را در جرگهه اجتماع‌گرایان قرار داده‌اند. رورتی او را در میان مهم‌ترین دوجین فیلسوفانی که اکنون می‌نویسند می‌دانست.
 
تیلور استاد فلسفه دانشگاه مک‌گیل کانادا است و در سال‌های ۱۹۷۵ و ۱۹۸۹ کتاب‌های «هگل» و «منابع خودشناسی» را نوشته‌است. او کاتولیک است و اعتقاد دارد بدون وجود خدا زندگی معنایی ندارد. وی در سال ۲۰۰۷ برندهه جایزهه ۱٫۵ میلیون دلاری تمپلتون برای تحقیق و پیرامون واقعیت‌های معنوی و تقریب میان ادیان و در سال ۲۰۰۸ برندهه جایزهه سالانهه بنیاد کیوتو برای تلاش در زمینهه فلسفه و هنر شد. یکی از مهم‌ترین آثار وی کتاب عصری سکولار است که برنده جوایز متعدد بخصوص نهادهای کلیسایی در غرب شد. برخی آثار تیلور به زبان فارسی ترجمه شده‌است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها