در بازدید از یک کتابفروشی قدیمی در یزد مطرح شد؛

مدیرعامل خانه کتاب: طرح تابستانه کتاب تیرماه اجرا می‌شود

مدیرعامل موسسه خانه کتاب از اجرای طرح تابستانه کتاب در تیرماه سال جاری خبر داد.
مدیرعامل خانه کتاب: طرح تابستانه کتاب تیرماه اجرا می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، نیکنام حسینی‌پور، مدیر عامل موسسه خانه کتاب امروز چهارشنبه 22 خردادماه در یزد از کتابخانه نیکوروش این شهر بازدید کرد.

نیکوروش، مدیر این کتابفروشی در جریان این بازدید با اشاره به بیش از 5 دهه سابقه خود در زمینه کتابفروشی، از افزایش بی‌سابقه قیمت کاغذ در ماه‌های اخیر گلایه کرد و گفت: اگرپه در سال 61 و 62 هم این مشکلات وجود داشت، اما هیچ وقتی شاهد چنین مشکلاتی در زمینه هزینه‌ای نبوده‌ایم.

وی افزود: ما در همه زمینه‌ها بجز پزشکی، کتاب داریم و برای سه گروه سنی و در واقع سه نسل کتاب داریم؛  کتاب‌هایی مانند جامع جعفری و پاک‌نژاد و .. از جمله کتاب‌هایی بوده که چاپ کرده‌ایم اما الان با هزینه‌های زیاد روبه‌رو هستیم و با وجود اسپانسرهای مناسب، هزینه‌های کاغذ این افراد را منصرف کرده است.

مدیر کتابفروشی نیکوروش یزد بیان کرد: یزدی و یزدی‌ها افراد کتابخوانی هستند و اگرچه افرادی مقتصد هستند اما کتاب را همچنان به عنوان یکی از اقلام اساسی خود انتخاب می‌کنند.

نیکوروش یادآور شد: یکی از طرح‌های مناسب در سطح کشور، طرح‌های فصلی کتاب است که امیدواریم این طرح‌ها تقویت شود تا خواننده و ناشر کتاب همگی از این طرح استفاده کنند.

وی بیان کرد: ما بیش از 400 عنوان کتاب در سطح کشور چاپ کرده‌ایم و امیدواریم با ساماندهی بخش چاپ و نشر موانع این راه برطرف شوند.

نیکنام حسینی پور هم در این بازدید با اشاره به افزایش هزینه‌های کاغذ، از برنامه‌ریزی در جهت حمایت از مروجان کتاب و کتابخوانی گفت و عنوان کرد: کارگروه کاغذ فعال است و ناشران می‌توانند از طریق ثبت نام در سایت، کاغذ یارانه‌ای دریافت کنند.

وی از در پیش بودن اجرای طرح تابستانه کتاب خبر داد و گفت: در اواخر تیرماه این طرح را اجرا می‌کنیم.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب ادامه داد: کتابفروشی‌های جدید ممکن است نوشت‌افزار هم داشته باشند اما کتابفروشی‌هایی مانند نیکوروش می‌تواند به معنای واقعی، کتاب را ترویج دهند و محلی برای حضور افراد و علاقمندان به حوزه کتاب باشند.

بر اساس این گزارش، کتابخانه نیکو روش یزد به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کتابفروشی‌های استان یزد است که به ارائه کتاب‌های تخصصی و عمومی می‌پردازد.

یادآوری می‌شود، نیکنام حسینی‌پور در سفر یک روزه خود به یزد قرار است امشب در مراسم بزرگداشت حسین مسرت نویسنده و پیشکوست یزدی حضور پیدا کند.
کد مطلب : ۲۷۶۷۶۱
https://www.ibna.ir/vdcg339xqak9uu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی