دبیر اجرایی ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی خبر داد؛

دریافت بیش از 600 اثر از مروجان کتاب‌خوانی

دبیر اجرایی ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی، با اعلام دریافت بیش از 600 اثر از مروجان سراسر کشور، گفت: هنوز در حال دریافت آثار هستیم و روزانه به‌طور متوسط ۲۰ اثر جدید به دبیرخانه ارسال می‌شود.
دریافت بیش از 600  اثر از مروجان کتاب‌خوانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی شبکه ترویج کتابخوانی، طی جلسه‌ای که در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، پس از پایان مهلت ارسال آثار و دریافت پرونده‌ مروجان کتاب از سراسر کشور، برنامه‌ریزی برای داوری مرحله‌ آخر و اختتامیه انجام شد.
 
محسن حاجی‌زین‌العابدینی بیان کرد: داوری آثار ۳ مرحله دارد. در مرحله اولیه و نیمه نهایی، دبیرخانه‌ مروجان کتابخوانی، آثار راه‌یافته به این مراحل را  بررسی می‌کنند. داوران این بخش فرمهر منجزی، فریبا اقدامی، فرح حق‌نژاد، کیمیا امینی و محسن حاجی‌زین‌العابدینی هستند.

وی ادامه داد: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این داوری‌ها نظارت خواهد داشت و در نهایت آثار راه یافته به مرحله نهایی در ابتدای آبان‌ماه توسط هیات داوران که هنوز اعضای آن مشخص نشده‌اند، داوری و آثار برگزیده مشخص خواهد شد.
 
دبیر اجرایی ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی درباره‌ آثار رسیده به دبیرخانه‌ ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی توضیح داد: بیش از ۶۰۰ اثر از سوی مروجان کتاب در سراسر کشور به دبیرخانه رسیده است و هنوز در حال دریافت آثار هستیم و روزانه به‌طور متوسط ۲۰ اثر جدید به دبیرخانه ارسال می‌شود.
 
وی ادامه داد: برخی از آثار ناقص است و به صاحبان اثر بازگردانده شد تا با اصلاح مجدد، در رقابت با سایر آثار قرار بگیرد.
 
دبیر اجرایی ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی گفت: همزمان با اختتامیه جشنواره یک کارگاه با موضوع «ترویج کتابخوانی» برای شرکت‌کنندگان، سایر مروجان و دوستداران کتاب برگزار خواهد شد. همچنین مجمع عمومی شبکه‌ مروجان کتابخوانی قصد دارد تا از میان فعالان حوزه‌ کتاب و کتابخوانی در این برنامه به عضوگیری اقدام کند.
 
حاجی‌زین‌العابدینی افزود: زمان دقیق اختتامیه‌ این جشنواره را به زودی اعلام خواهیم کرد. از همه علاقه‌مندان حتی کسانی که در این جشنواره شرکت نکردند نیز دعوت می‌کنیم تا در اختتامیه و کارگاه حضور به هم رسانند. حضور افراد، گروه‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه‌ کتابخوانی در این برنامه به هم‌افزایی و ترویج هر چه بهتر کتابخوانی کمک شایانی خواهد کرد.
کد مطلب : ۲۸۲۰۷۰
https://www.ibna.ir/vdcgux9xzak97z4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب
ضرورت تشکیل اتحادیه سراسری نشر