چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در میبد

دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان میبد با همکاری انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان و شورای فرهنگی میبد برگزار خواهد شد.

محمدحسن محمدی، عضو انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، از برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در میبد خبر داد و گفت: این نمایشگاه در هماهنگی انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان با شورای فرهنگ عمومی میبد از ۱۱ تا ۲۱ بهمن در دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار می‌شود.
 
وی افزود: این نمایشگاه در فضای نمایشگاهی حدود یک‌هزار و ۶۰۰ متری برگزار خواهد شد و 60 ‌ناشر عضو انجمن در آن حضور دارند.
 
محمدی با بیان اینکه 8هزار عنوان کتاب به اضافه بازی‌های فکری - آموزشی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی برای دبیرستان‌های منطقه در این نمایشگاه عرضه خواهد شد، عنوان کرد: علاوه بر این نمایشگاه، یکسری فعالیت فوق برنامه داریم، به‌عنوان مثال مصطفی رحماندوست، میهمان ویژه این رویداد است که در این رویداد حضور دارد و برای بچه‌ها شعرخوانی خواهد کرد. نشست با شاعران و نویسندگان کودک میبد و اردکان، حضور در نمایشگاه و گفت‌وگوی حضوری با بازدیدکنندگان و امضای کتاب نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.
 
وی با اشاره به حضور اسدالله شعبانی، شاعر و نویسنده کودکان در این نمایشگاه، یادآور شد: شعرخوانی و قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان، دوره آموزش قصه‌گویی برای معلمان و علاقه‌مندان، همچنین دوره آموزش قصه‌گویی برای دانش‌آموزان مستعد میبد با حضور علیرضا متولی، نویسنده کودکان و مدیر نشر رویش کنار نمایشگاه کتاب به‌عنوان فعالیت‌های فرهنگی به همت انجمن فرهنگی ناشران اجرا می‌شود.
 
محمدی همچنین به هماهنگی برای حضور دانش‌آموزان مدارس شهر اردکان از این نمایشگاه، توضیح داد: طبق تعامل با اداره کل آموزش و پرورش استان یزد و نشست با معاونان پرورشی استان قرار است برخی از مدارس این شهر نیز برای تجهیز کتابخانه‌های‌ مدارس به نمایشگاه بیایند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها