شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
چگونه با کودک درباره «جدایی والدین» صحبت کنیم

کتاب «شرایط جدید خانواده زویی» به نویسندگی اَزمایرا اچ‌.مِیکِر و ترجمه معصومه نفیسی که با درونمایه‌ای کودکانه و آموزنده به موضوع پیچیده‌ای مانند طلاق و جدایی والدین می‌پردازد، توسط دپارتمان کودک انتشارات سیمای شرق روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سیمای شرق، کتاب «شرایط جدید خانواده زویی» به نویسندگی اَزمایرا اچ‌.مِیکِر و ترجمه معصومه نفیسی برای کودکان بالای پنج سال از سوی کتاب‌های زرافه (دپارتمان کودک انتشارات سیمای شرق) منتشر شد.

اَزمایرا اچ‌. مِیکِر نویسنده این اثر که خود متخصص روانشناسی بالینی است و در حوزه رشد، پرورش و تربیت کودکان و روان‌درمانی کار می‌کند، در این کتاب به احساسات، نگرانی‌‏ها و پرسش‌‏های کودکان درباره‏ طلاق هویت می‌‏بخشد و آن‏ها را عادی‌‏سازی می‌‏کند. احساساتی مثل دلتنگی، اضطراب، غم از دست‌دادن، سردرگمی و خشم که توسط بزرگسالان قابل اعتماد، دوستان و همسالان و دنیای خیالی قصه‏ برای کودک برجسته و پررنگ می‏‌شود.

«شرایط جدید خانواده زویی» یک کتاب کودکانه و آموزنده است که به موضوع پیچیده‌ای مانند طلاق می‌پردازد. طلاق و جدایی از عوامل تنش‏‌زای مهم و البته رایجی است که تأثیری عمیق بر سلامت عاطفی کودکان می‌‏گذارد. این کتاب با زبانی ساده و همه‌‏فهم به شما و کودکتان این امکان را می‏‌دهد که با اطمینان به احساسات و پرسش‏‌هایتان نزدیک شوید و شرایط جدید خانواده را بهتر درک کنید.

داستان این کتاب، والدین و بزرگسالانِ نزدیک‏ به کودک (نظیر مربیان، درمانگران، پدربزرگ و مادربزرگ‌‏ها و پرستاران کودک) را قادر می‏‌سازد تا اطلاعات واقعی و عاطفی که به جدایی و طلاق مربوط می‏‌شود را با کودکان در میان بگذارند. این کتاب تأکیدی دارد بر این که ذهن کودکان بین بازی، اتفاقات پیرامون و رؤیاپردازی و تخیل در رفت‏‌وآمد است و این فرایند، راهکار موثری است تا کودک بتواند با اضطراب ناشی از مسائل دلهره‌‏آور کنار بیاید.

فهرست پرسش‌‏های آخر کتاب نیز بزرگسالان را قادر می‏‌سازد با کودک در سطحی عمیق‌‏تر کار کنند. این بخش تعاملی، بسیار حیاتی است و به کودک این امکان را می‏‌دهد که روی افکار و احساساتش تمرکز کند تا بتواند گفت‏‌وگویی فعال با فردی بزرگسال‏ داشته باشد.

کتاب «شریط جدید خانواده زویی» موفق به دریافت جایزه «Pinnacle Book Achievemen» شده و همچنین در فهرست نامزدهای نهایی جایزه «usa book news best book awards» جای گرفته است.

معصومه نفیسی از مترجمان شناخته شده حوزه کودک و نوجوان، این کتاب را به کودکانی که جدایی پدر و مادرشان را تجربه می‌کنند، تقدیم کرده و برای آنها عبوری امن و سالم از این مرحله زندگی را آرزو کرده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: ««جدایی!»؛ این کلمه زویی را مضطرب و نگران ‏می‌‏کرد. زویی سرش را تکان داد تا این خواب‌‏های دَرهَم و بَرهَم را از ذهنش پاک کند. او تصمیم گرفت درباره‌‏ی آن کلمه از مادرش سؤال کند. آهسته پرسید: «مامان، جدایی یعنی چه؟» مامان ‏خرگوشه پرسید: «چی شده خرگوشک من؟ چرا می‏‌خواهی معنی کلمه‏ جدایی را بدانی؟»»

این انتشارات برای سهولت در دسترسی به آثار این نشر امکان دریافت تمامی کتاب‌های خود را به صورت الکترونیکی از پلتفرم‌های کتابخوان فراهم کرده است.

کتاب «شرایط جدید خانواده زویی»، اثر اَزمایرا اچ‌.مِیکِر با ترجمه معصومه نفیسی در 36 صفحه و با قیمت 52هزار تومان از سوی دپارتمان کودک انتشارات سیمای شرق منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها