مترجم كتاب «معرفي مكمل‌هاي غذايي، ورزشي»:

اطلاع‌رساني كم، باعث شيوع دوپينگ شده‌است

مترجم كتاب معرفي مكمل هاي غذايي، ورزشي گفت: اطلاع‌رساني كم درباره فوايد استفاده از مكمل‌هاي غذايي، ورزشي و ارزان بودن داروهاي نيروزاي غيرمجاز، باعث شيوع دوپينگ (استفاده از مواد و فرآورده‌هاي خوني نيروزاي غيرمجاز) در ورزش شده است.
اطلاع‌رساني كم، باعث شيوع دوپينگ شده‌است
پژمان محمدعلي‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) تاكيد كرد: اگر درباره فوايد استفاده از مكمل‌هاي غذايي، ورزشي به طور كامل اطلاع‌رساني شود و مقالات و كتاب‌هاي متعدد در اين‌باره نوشته شود، جامعه ورزش كمتر به سمت دوپينگ مي‌رود.

وي ادامه داد: يكي ديگر از علل روي آوردن برخي ورزشكاران به دوپينگ، ارزان بودن مواد نيروزاي غيرمجاز نسبت به انواع مجاز آنهاست، زيرا مواد غيرمجاز اغلب به صورت قاچاق وارد كشور مي‌شود و ارزان‌تر به دست مصرف كننده مي‌رسد، در صورتي كه مواد مجاز با توجه به اين كه اغلب ريشه طبيعي نيز دارند، قدري گرانتر هستند.

محمدعلي‌نژاد گفت: در كتاب معرفي مكمل‌هاي غذايي، ورزشي كه نوشته «ماسل فيتنس» است، اسامي و نحوه مصرف تمامي داروها و مكمل‌هاي غذايي، ورزشي كه به طور پراكنده در كتاب‌ها و بروشورهاي مختلف وجود دارد، آورده شده است.

وي افزود: مهم‌ترين مزيت اين كتاب، معرفي مختصر و مفيد اين مكمل‌ها و داروهاست تا عموم مردم و ورزشكاران بتوانند به راحتي از اين مكمل‌ها كه مجاز هستند، استفاده كنند.

محمدعلي‌نژاد پيش از اين نيز كتاب‌هاي «دايره‌المعارف استروئيدهاي آنابوليك» و «فرهنگ مكمل‌هاي غذايي يونيورسيال» را روانه بازار كرده‌است.

چاپ كتاب مكمل‌هاي غذايي، ورزشي اخيرا از سوي نشر علم ورزش روانه بازار شده است.
کد مطلب : ۵۵۴۴
https://www.ibna.ir/vdcj.xeifuqeixsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محمدرضا حکیمی
مشروطه 1400
سالروز درگذشت سیدهادی خسروشاهی