گواهینامه درجه دو هنری در رشته داستان‌نویسی به جلال توکلی نویسنده یزدی اعطا شد.
اعطای گواهینامه هنری به نویسنده یزدی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، گواهینامه درجه دو هنری در رشته داستان‌نویسی با تصویب و تأیید شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به جلال توکلی نویسنده مطرح در استان یزد تعلق گرفت.

توکلی مؤلف نخستین رمان فارسی درباره فلسطین با عنوان «ریاح» است.

وی در اولین و چهاردهمین دوره جایزه قلم زرین به ترتیب برای کتاب «ریاح» و رمان ضد صهیونیستی «پایان یک نقش» مورد تقدیر قرار گرفته است.

رمان «حام» دیگر اثر این نویسنده امسال نامزد بخش داستان بزرگسال نوزدهمین جایزه قلم زرین است؛ این کتاب در 404 صفحه به افشای ماهیت شیطانی و حقیقت اهریمنی دولت و ارتش اشغالگر و تروریست آمریکا می‌پردازد.

مجموعه داستان «آن خال» نیز از جمله آثار اوست که در هفتمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان برگزیده شده است.

جلال توکلی متولد 1348 و کارشناس مرمت آثار تاریخی است. وی داستان‌نویسی را از سال 1363 زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) آغاز کرد و سپس در واحد ادبیات حوزه هنری زیر نظر استادان مطرح این رشته به کسب تجربه پرداخت. مدتی نیز برای «قصه ظهر جمعه» قصه‌هایی به سبک افسانه و قصه قدیمی می‌نوشت که با صدای گرم استاد سرشار از رادیو پخش می‌شد.

مجموعه داستان «عمو صیاد»، «آن خال»، «گوهر عمر»، «چشم‌ها، آن چشم‌ها»، «بال‌های زخمی»، «یک بعلاوه پنج»، «ریاح»، «پایان یک نقش» و «حام» از آثار اوست.

کتاب‌های «پایان یک نقش»، «حام»، «ریاح» و «عمو صیاد» از جمله تولیدات حوزه هنری یزد است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

او هم‌اکنون در حال نگارش رمان «کاغذ و باد» با موضوع معماری سنتی یزد است.

وی عاشق ساختارشکنی و تجربه قالب‌های نو در نوشتن است، اما به گفته خودش این هرگز به معنای افتادن در دام مکاتب رنگارنگ ادبی و ایسم‌های مختلف و دهان پر کن نیست.

وی معتقد است باید با آثار هنری و ادبی، نسل جوان را از نظر فکری برای ظهور آماده کرد.
کد مطلب : ۳۰۷۸۳۲
https://www.ibna.ir/vdcae0neu49nwa1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی