قدرت‌الله کریمی، مدیر نشر «ناهید» از توزیع کتاب «مشق‌های حکمرانی خوب برای صیانت از حقوق بشر» با ترجمه حسن اسدی زیدآبادی در هفته آینده خبر داد.
«مشق‌های حکمرانی خوب برای صیانت از حقوق بشر» هفته آینده توزیع می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «مشق‌های حکمرانی خوب برای صیانت از حقوق بشر» که از مجموعه کتاب‌های منتشر شده توسط کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد است، با محور قراردادن موضوع حکمرانی خوب، به بررسی ۲۱ تجربه اصلاحات در سطح کشورهای مختلف جهان پرداخته و اصلاحات منطبق با ایده حکمرانی خوب را پیش کشیده است.

قدرت‌الله کریمی، مدیر نشر «ناهید» درباره این کتاب توضیح داد: همان‌طور که در مقدمه این کتاب نیز اشاره شده، این مطالعه در سمینار «مشق‌های حکمرانی خوب برای ارتقاء حقوق بشر» که کمیساریای عالی در همکاری با جمهوری کره جنوبی و برنامه عمران سازمان ملل در سئول و در سپتامبر 2014 برگزار کرد، بنا گذاشته شد که ما آن را با ترجمه حسن اسدی زیدآبادی چاپ کردیم که تا هفته دیگر وارد بازار کتاب می‌شود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «آنها که با اصلاحات حکمرانی سرو کار داشته‌اند، اغلب از ارتباط میان حقوق بشر و تلاش‌های خود شگفت‌زده می‌شوند. چگونه اصول حقوق بشر به طرز معناداری از راه اصلاحات در حکمرانی به ارمغان می‌آید؟ چه نوع سیاست‌ها و ابتکاراتی ترجمان این اصول است؟ هرگاه دولتی چهارچوب قانونی مناسب را اتخاذ کند، چگونه آن دولت و سایر کنشگران اجتماعی اجرای اصول (حقوق بشر) را از طریق اصلاحات حکمرانی بهبود می‌بخشند؟

با عرضه تلاش‌های نوآورانه در سراسر جهان در طراحی و انجام اصلاحات حکمرانی و صیانت از حقوق بشر، این مطالعه تلاش می‌کند تا نشان دهد چگونه حکمرانی را می‌توان در جهت کمک به صیانت از حقوق بشر، اصلاح کرد. امید است که با انجام چنین کاری، این مطالعه الهام بخش اصلاح‌طلبان، از جمله در نهاد دولت، فعالان حقوق بشر، کارگزاران توسعه، کمیسیون‌های ملی حقوق بشر و نهادهای جامعه مدنی باشد.»

این کتاب ارتباط بین حکمرانی خوب و حقوق بشر را در چهار حوزه تقویت نهادهای دموکراتیک، بهبود ارائه خدمات دولتی، حاکمیت قانون و مبارزه با فساد بررسی کرده است.

کتاب «مشق‌های حکمرانی خوب برای صیانت از حقوق بشر» از مجموعه کتاب‌های منتشر شده توسط کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، با ترجمه حسن اسدی زیدآبادی در 156 صفحه، شمارگان یک هزار و 100 نسخه و با قیمت 12 هزار تومان راهی بازار نشر خواهد شد.
کد مطلب : ۲۳۲۵۷۰
https://www.ibna.ir/vdcgux9xzak9wn4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران