?> ?> نمایش «القانون فی الطب» در موزه مکتوب و میراث مستند ایران | ایبنا
به مناسبت روز پزشک و بزرگداشت ابوعلی سینا صورت می‌گیرد

نمایش «القانون فی الطب» در موزه مکتوب و میراث مستند ایران

کتاب «القانون فی الطب» به‌مناسبت یکم شهریورماه، روز بزرگداشت ابوعلی سینا در موزه مکتوب و میراث مستند ایران به نمایش در می‌آید.
نمایش «القانون فی الطب» در موزه مکتوب و میراث مستند ایران
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، همزمان با یکم شهریور‌ماه روز پزشک و بزرگداشت ابو‌علی‌سینا کتاب «فی‌الطب قانون» در موزه مکتوب و میراث مستند ایران، نمایش داده می‌شود.

کتاب «فی‌الطب قانون» يک قرن بعد از اختراع چاپ سربی در رم و در پنج جلد چاپ شده و دارای صفحه عنوان، مندرجات و نمايه فصل‌های كتاب‌ها به ترتيب الفبا است. «فی‌الطب قانون» سال‌ها در دانشگاه‌های طب در رم تدریس شده است.  

کتاب «القانون فی الطب»، دارای كاغذ فرنگی مايل به حنايی و نخودی، سر لوح صفحات منقوش به گل و بوته انتهای هر كتاب منقوش به يک نيم ترنج، دارای جلد تيماج قهوه‌ای با نقش ترنج وقطع 23/5 در 35 سانتیمتر رحلی است.

این اثر که نسخه‌های موجود آن در ايران كتابخانه ملی و كتابخانه آيت‌الله مرعشی است، فردا ۳۱ مرداد، در موزه مکتوب و میراث مستند ایران، به نمایش درمی‌آید.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نسخه نفیس می‌توانند به موزه مکتوب و میراث مستند ایران واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو، ‌بلوار کتابخانه ملی،‌ ساختمان کتابخانه ملی، مراجعه کنند.
 
کد مطلب : ۲۳۹۶۰۸
https://www.ibna.ir/vdcfx1d0cw6dmva.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

Tv کتاب