یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶
نخستین پیشخوان کتابخانه‌ای در مازندران راه‌اندازی می‌شود

مازندران- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از راه‌اندازی نخستین پیشخوان کتابخانه‌ای در استان خبرداد.

سکینه خاتون مهدیان‌پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در ساری اظهار کرد: رسیدگی به مناطق کم برخوردار و آسیب‌پذیر از اولویت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای برقراری عدالت فرهنگی است.
 
وی افزود: در این راستا اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تلاش می‌کند  با رایزنی‌های لازم و همکاری با خیران گرانقدر زمینه ایجاد خدمات کتابخانه‌ای را در سایر نقاط هدف، فراهم آورد.
 
نخستین پیشخوان کتابخانه‌ای در مازندران گفت: با توجه به اینکه امکان احداث کتابخانه‌های‌ بزرگ و ثابت در بسیاری از مناطق استان فراهم نیست، در راستای توسعه و رشد خدمات کتابخانه‌ای برای مناطق روستایی با جمعیت زیر 2 هزار و 500 نفر، طرح راه‌اندازی خدمات پیشخوان کتابخانه‌ای در اولویت برنامه‌های کتابخانه سازی استان قرار دارد.
 
این مسئول تصریح کرد: با توجه به چشم‌انداز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور درحوزه راه‌اندازی کارکردهای نوین خدمات کتابخانه‌ای، وظیفه کتابخانه‌ها محدود به عضوگیری و امانت‌دهی کتاب نیست، بلکه هدف، ارائه هر نوع خدمت اجتماعی فرهنگی دیگر به همه مردم در تمامی نقاط جغرافیایی است.
 
مهدیان‌پور ادامه داد: با راه‌اندازی دفاتر پیشخوان‌ خدمات کتابخانه‌ای در سطح استان سطح فعالیت‌های‌ فرهنگی در مناطق هدف‌گذاری شده ارتقا می‌یابد که با توجه به این مهم، وظیفه دستگاه‌های‌ فرهنگی برای توسعه فضاهای فیزیکی و سخت‌افزاریِ‌ مرتبط با کتابخانه‌ها سنگین‌تر شده و نیاز است‌ همکاری بیشتری در این زمینه انجام شود.
 
وی گفت: با توجه به جمعیت محدود روستای ریحان آباد از توابع شهرستان گلوگاه و نیاز به ضرورت توجه جدی به ارائه خدمات فرهنگی اجتماعی کتاب محور و در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر عدالت اجتماعی و با هدف دسترسی همه اقشار به کتاب و کاهش آسیب‌های اجتماعی، نخستین پیشخوان کتابخانه‌ای در استان با همراهی خیران بزرگوار شهرستان و با همکاری دستگاه‌های اجرایی فرهنگی، افتتاح و راه‎اندازی خواهد شد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها