چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۲
لزوم حمایت مالی از شاعران و نویسندگان

زنجان- یک شاعر زنجانی گفت: شکوفایی استعدادهای شاعران و نویسندگان مستلزم حمایت مالی از آن‌هاست.

صفیه وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: بنده از دوران کودکی و از زمانی که مدرسه می‌رفتم، استعداد شعری داشتم که با حضور در کلاس‌های مرتبط تبدیل به آثار شعری شد.

وی با اشاره به اینکه از همان دوران شروع به سرودن شعر در زمینه‌های مختلف کرده‌ام‌، افزود: البته برای بهتر شدن کیفیت آثار در انجمن‌های ادبی نیز حضور پیدا کرده و مهارت‌های بهتر شعر سرودن را آموختم.

این شاعر زنجانی با بیان اینکه بیشتر آثار سروده شده در سبک شعر سپید است، اضافه کرد: این اشعار در حوزه اجتماعی سروده شده است.

وکیلی با بیان اینکه فعالیت در حوزه شعر مستلزم داشتن علاقه است، افزود: قطعا کسی که در این حوزه فعالیت دارد بدون چشم داشت مالی شعر می‌سراید، چرا که کارهای فرهنگی درآمد آنچنانی ندارند.

وکیلی با اشاره به اینکه استان زنجان از استعدادهای خوبی در حوزه شعر برخوردار است، افزود: شکوفایی این استعدادها نیازمند حمایت بیشتر مسئولین و فراهم ساختن زمینه بهره‎‌مندی این افراد از حضور اساتید برتر است.

وی با اشاره به اینکه بنده به عنوان یک شاعر در بازار سرمایه فعالیت دارم و سرودن شعر در واقع فعالیت جانبی من محسوب می‌‎شود، گفت: شاید اگر فرصتی برایم فراهم شود، سروده‌هایی که در چند سال گذشته داشتم را به چاپ برسانم.

برگزیده جشنواره شعر و داستان با درخواست از مسئولان برای حمایت بیشتر از فعالان فرهنگی افزود: قطعا این حمایت‌ها موجب شکوفایی فرهنگ استان خواهد شد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها