چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
کامبیز تشیعی در ایتالیا درگذشت

کامبیز تشیعی شاعر و مترجم ایرانی که به شوالیه شعر ایران در ایتالیا شهرت داشت در 76 سالگی و به دلیل ابتلا به سرطان در شهر پادوا درگذشت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کامبیز تشیعی شاعر و مترجم ایرانی که به شوالیه شعر ایران در ایتالیا شهرت داشت در شهر پادوا درگذشت.

تشیعی که در سال ۱۹۹۰ موفق شده بود عنوان شوالیه را از آکادمی بین‌المللی ادب و هنر «رجیو امیلیا بورتو» ایتالیا دریافت کند از خود آثار متعددی به زبان‌های فارسی و ایتالیایی به یادگار گذاشته است.

وی در سال‌های اخیر با ترجمه اشعار شاعران مطرح ایرانی به زبان ایتالیایی تلاش کرد شعر و ادب ایران را به دنیا معرفی کند. تشیعی آثار شاعران شناخته شده‌ای از جمله: سیدعلی موسوی ‌گرمارودی، عمران صلاحی، قیصر امین‌پور، نیما یوشیج، سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، احمد شاملو، منوچهر آتشی، طاهره صفارزاده، پوران فرخزاد و محمدرضا شفیعی ‌کدکنی را ترجمه و در مجله پونتودی‌ویستا (Peuntodivista) به‌چاپ رسانده بود.

شوالیه شعر ایران که پیش‌تر جایزه اول بین المللی جشنواره شعر ونیز را هم به دست آورده بود عضو انجمن ادبی دانته بود و در سال ۲۰۰۵ نیز موفق شده بود جایزه فستیوال ادبی اروپایی شهر وین را کسب کند.

«درس‌های عاشقانه» معروف‌ترین کتاب کامبیز تشیعی است که در دو دفتر، به زبان فارسی منتشر شده است.
کامبیز تشیعی متولد ۱۳۲۵ بود و به دلیل سرطان ریه از دنیا رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها