شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
«شکوفه‌های دانایی» در 10 جلد و «پیامبر و کودکان» در 4 جلد منتشر شدند

مجموعه 10 جلدی کتاب خردسال «شکوفه‌های دانایی» و همچنین مجموعه داستان‌های «پیامبر و کودکان» از سوی انتشارات دارالحدیث منتشر شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، مجموعه 10 جلدی کتاب خردسال «شکوفه‌های دانایی» برگرفته از احادیث و روایات نوشته غلامرضا حیدری ابهری با تصویرگری سیدمیثم موسوی از سوی نشر دارالحدیث منتشر شده است.

در این مجموعه که در قالب کتاب‌های شبنم منتشر شده، با بهره‌گیری از آیات قرآن کریم و روایات معصومان (ع) به پرسش‌های بسیاری که در ذهن کودکان ایجاد می‌شود، پاسخ قانع کننده داده شده و تصویرگری‌های جذاب و زیبا باعث شده کودکان به راحتی بتوانند با مجموعه ارتباط برقرار کنند.

عناوین این مجموعه به شرح زیر است:
۱- چرا بسم‌الله می‌گوییم؟
۲- چرا با حیوانات مهربان باشیم؟
۳- چرا در کارهای خانه کمک کنیم؟
۴- چرا نباید دروغ بگوییم؟
۵- چرا با کودکان مهربان باشیم؟
۶- چرا به پدر و مادرمان نیکی کنیم؟
۷- چرا باید نظم را رعایت کنیم؟
۸- چرا مسواک بزنیم؟
۹- چرا از دیگران تشکر کنیم؟
۱۰- چرا به دیگران سلام کنیم؟
 
سخنان پیامبر (ص) و امامان (ع) درس‌هایی خوب و با ارزش برای زندگی بهتر است که در این مجموعه کتاب، بخش‌هایی از آن درس‌ها به همراه مثال‌هایی ساده برای خردسالان بیان شده است.
 
 

مجموعه 4 جلدی قصه‌های «پیامبر و کودکان» نیز به قلم زهرا عبدی و با تصویرگری مریم پیروزمهر، مریم توسلی و ایمان عبدالحمید توسط انتشارات دارالحدیث در بخش کتاب کودک شبنم تولید و منتشر شده است.

قصه‌های پیامبر و کودکان گوشه‌ای از مراودات پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) با کودکان را مورد توجه قرار داده و چند واقعه زیبا از این تعاملات را با قلمی زیبا و روان برای کودکان بازگو می‌کند.

این مجموعه با عنوان‌های «چند دانه گردو»، «خواب آرام»، «مثل پدر» و «نان خوش‌مزه» برای گروه سنی (ب) منتشر شده است که از نظر ظاهری به صورت خشتی و با جلد سخت و کیفیت بسیار خوب به زیور طبع آراسته شده است.

نویسنده در معرفی کتاب آورده است: «زندگی امامان، سرشار از درس‌هایی آموزنده است و لازم است کودکان با بزرگان دین آشنا شوند تا از اخلاق و رفتار خوب آنها الگو بگیرند. در این کتاب سعی شده تا ارتباط پیامبر با کودکان به زبانی ساده، شیرین و در قالب طرحی نو و متفاوت ارائه گردد، تا برای کودکان جذاب و دلنشین باشد».

 
یادآوری می‌شود، مجموعه «شکوفه‌های دانایی» به عنوان اثر برگزیده در بخش علمی و مهارتی و مجموعه داستان‌های «پیامبر و کودکان» به عنوان اثر شایسته تقدیر در بخش داستان کودک، در دومین جشنواره کتاب سال سبک زندگی شناخته شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها