شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۷
ابهام در ورود دایی به کتابفروشی‌ها

انتشار زندگی‌نامه علی دایی، ملقب به شهریار فوتبال و رکورددار گلزنی در مسابقات بین‌المللی این رشته ورزشی که قرار بود به قلم چیستا یثربی از سوی انتشارات همشهری روانه بازار نشر شود، به حالت تعلیق درآمد._

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، 16 مرداد سال گذشته خبری مبنی بر نوشتن زندگی‌نامه علی دایی به قلم چیستا یثربی روی خروجی سایت یکی از خبرگزاری‌ها قرار گرفت و روز بعد این خبر در برخی روزنامه‌های کشور هم منتشر شد. حالا با گذشت یکسال از انتشار این خبر، هنوز زندگینامه سرمربی پرسپولیس منتشر نشده است و مسوولان انتشارات همشهری که عهده‌دار این کار بودند، از لغو چاپ زندگینامه سرمربی پرسپولیس خبر می‌دهند!

از طرف دیگر، دکتر علیرضا اسماعیلی، معاون فرهنگی باشگاه پرسپولیس هم از انتشار چنین کتابی اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و در این باره می‌گوید: معاونت فرهنگی باشگاه پرسپولیس هیچ اقدامی برای انتشار زندگینامه دایی نکرده است و اگر چنین کتابی منتشر شود، به یقین از سوی شخص یا نهادی خارج از مجموعه باشگاه منتشر خواهد شد.

چیستا یثربی، نویسنده، سال گذشته در این باره به رسانه‌ها گفته بود که «حدود پنج سال قبل به دعوت وزارت امور خارجه ژاپن در سفري مهمان نويسندگان و هنرمندان ژاپني بودم. در آن‌جا بود كه از طرف يونيسف طرحي مبني ‌بر نگارش رماني درباره فرد موثري كه در بالا بردن سلامت جامعه موثر بوده‌ است و به نوعي الگوي جوانان به حساب مي‌آيد، به من و چند نويسنده از كشورهاي مختلف پيشنهاد شد.» وی از علی دایی عنوان شخصیتی که قرار است زندگینامه‌اش را به سفارش یونیسف منتشر کند، نام برد. 

هرچند تاکنون دلیلی برای لغو یا تعلیق انتشار زندگی‌نامه دایی از سوی انتشارات همشهری و یثربی اعلام نشده است، اما به نظر می‌رسد پرونده انتشار زندگی‌نامه شهریار هنوز بسته نشده است و احتمال دارد دیر یا زود خبر مبنی بر چاپ این کتاب در رسانه‌ها منتشر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط