مدیر فیدیبو در گفت‌و‌گو با ایبنا مطرح کرد:

شهروندان می‌توانند در مترو رایگان کتاب بخوانند

مجید قاسمی درباره ساز و کار طرح«كتابخانه‌ای به وسعت يك شهر» گفت: شهروندان می‌توانند در متروها نسخه الکترونیکی و صوتی کتاب‌های مورد علاقه‌شان را با دریافت کد توسط دستگاه نصب شده به صورت رایگان تهیه کنند.
شهروندان می‌توانند در مترو رایگان کتاب بخوانند
مجید قاسمی مدیر فیدیبو در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره اجرای طرح«كتابخانه‌ای به وسعت يك شهر» که با حضور شهردار تهران در ایستگاه مترو ولیعصر(عج) تهران افتتاح شد، گفت: هدف ما از راه‌اندازی این طرح، افزایش ساعات مطالعه و فرهنگ کتابخوانی است.

وی افزود: با این طرح شهروندان تا هر زمانی که در مترو حضور دارند، می‌توانند نسخه الکترونیکی و یا صوتی هر کتابی که می‌خواهند را به صورت رایگان تهیه کنند و آن را بخوانند.

قاسمی درباره ساز و کار این طرح گفت: برای اجرای طرح«كتابخانه‌ای به وسعت يك شهر» دستگاهی در پلت فرم متروها با نام فیدباکس نصب شده است که شهروندان برای دریافت کتاب ابتدا باید کدی را از این دستگاه دریافت کنند.
 

قاسمی ادامه داد: پس از دریافت کد از فیدیباکس، کتاب انتخاب شده به تلفن همراه درخواست‌کننده ارسال می‌شود و تا هر زمان که شهروندان داخل مترو حضور دارند، می‌توانند از کتاب استفاده کنند و پس از خروجشان از مترو کتاب هم از دسترسشان خارج می‌شود.

به گفته مدیر فیدیبو این طرح از سوی فیدیبو(شرکت تولید کتاب‌های الکترونیک و صوتی) با همکاری شرکت بهره‌بردری مترو تهران انجام شده است و  در سراسر ایستگاه‌های مترو تهران، ایجاد می‌شود.
   
گفتنی است که هم اکنون در تعدادی از ایستگاه‌های مترو تهران این امکان برای شهروندان فراهم شده است تا با استفاده از طرح کتابخانه‌ای به وسعت یک شهر، در مدت زمانی که در مترو هستند، امکان معالعه رایگان را با استفاده از تلفن همراه خود داشته باشند.
کد مطلب : ۲۵۷۵۱۵
https://www.ibna.ir/vdccsmqip2bqpp8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب