جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۴

مرکزی- برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی در شهرستان تفرش، نشست کارکنان کانون پرورش فکری استان مرکزی با آیت الله محسن اراکی نماینده استان در مجلس خبرگان، برگزاریی نمایش بزرگ «به آیینه نگاه کن» در اراک و مسابقه خاطره نکاری به مناسبت هفته دفاع مقدس ، از عناوین اخبار فرهنگی و ادبی استان مرکزی است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اراک،حسین محمودی فر، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی به طور همزمان در پنج استان برگزار می شود که استان مرکزی و شهرستان تفرش در بخش شبیه خوانی میزبان این دوره از جشنواره است.

وی خاطر نشان کرد: یازده گروه شبیه خوانی در این جشنواره به ایفای نقش می پردازند که از استان مرکزی چهار گروه، استان سمنان دو گروه، استان تهران دو گروه و از استان های خوزستان، بوشهر و اصفهان هرکدام یک گروه در این جشنواره شرکت خواهند کرد.


سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: اجرای نمایش های شبیه خوانی از روز چهارم مهرماه سال جاری در تکیه تاریخی خلچان تفرش آغاز می شود و در روزهای پنجم ، ششم و هفتم مهرماه هر روز چهار اجرا در سه تکیه تاریخی خلچان،زاغرم و ششناو را خواهیم داشت.


وی ادامه داد: اختتامیه این جشنواره روز جمعه هفتم مهرماه ساعت ۱۶تا ۱۸ با حضور مسوولین کشوری،استانی و شهرستانی در تکیه زاغرم، تاریخی ترین و قدیمی ترین تکیه  حال حاضر کشور وشهرستان تفرش برگزار می شود.


نشست کارکنان کانون پرورش فکری استان با آیت الله محسن اراکی نماینده استان در مجلس خبرگان
احسان منصوری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی گفت: این نشست صمیمانه و ارزشمند به منظور بهره‌گیری همکاران اداره کل ، مربیان مراکز و اعضاء شهر اراک و مشاوران نوجوان مدیرکل کانون استان، از نظرات و توصیه های معنوی آیت الله محسن اراکی، همراه با ارائه گزارشی از فعالیتهای کانون پرورش فکری استان مرکزی در روز سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲،در سالن جلسات اداره کل صورت گرفته است.

آیت الله محسن اراکی نماینده استان مرکزی در مجلس خبرگان در این نشست گفت: کودکان و نوجوانان  باید با همت بلند پرورش داد  و کودکان را باید طوری تعمیم داد که  این همت بلند در رشد استعدادهای آنان اثر گذار باشد و نقش بسزایی ایفا کند و باید هدف و الگو آنها را پیامبران بزرگ الهی قرار بدهید تا با داستانهای پیامبران الهی آشنا شوند.


وی افزود: آموزش مفاهیم برتر برای کودکان ونوجوانان در قالب داستان و ضرب المثل بسیار تاثیر گذار است به شرط آنکه این آموزه های قرآنی باشد زیرا هیچ یک از کتابها به اندازه قرآن قصه و داستان ندارد. 

 مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی در این دیدار بیان کرد : از حوزه علمیه اراک تقاضا کردیم با هم ارتباط و همکاری داشته باشیم و این توانایی را داریم برای طلاب حوزه علمیه کارگاه های ویژه برگزار کنیم تا تخصصی تر برای کودکان ونوجوانان کار کنیم و مثمر ثمر باشیم.


منصوری افزود: کانون باید به حوزه علمیه وصل بشود تا در آینده جریان سازی کنیم و از لحاظ محتوی و قالبی غنای امروزی داشته باشیم و حضرتعالی کمک کنید این رابطه حوزه علمیه وکانون پرورش فکری برقرار شود.
نمایش بزرگ به آیینه نگاه کن «از سری نمایش های حماسه مردان آفتاب استان مرکزی» در اراک

نمایش بزرگ به آئینه نگاه کن از سری نمایش های حماسه مردان آفتاب استان مرکزی است. این نمایش نادیده هایی از عاشورا تا جبهه های مقاومت و دفاع از امنیت کشور را به نمایش می گذارد. زمان برگزاری این نمایش ۱ لغایت ۷ مهرماه ۱۴۰۲، بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء  است و در خیابان قائم مقام، خیابان موزه، جنب موزه دفاع مقدس به صورت رایگان اجرا می شود.

برگزاری مسابقه خاطره نگاری
همزمان‌ با گراميداشت چهل و سومین سالگرد دفاع مقدس، مسابقه خاطره نگاری ویژه شهروندان اراک و خمین برگزار می شود. موضوعات مسابقه: خاطرات پیاده روی اربعین، خاطرات یادواره های شهداء، خاطراتی از مطالعه زندگی نامه شهداء است.

 
 مهلت ارسال آثار تا  ۱۰ مهرماه است و علاقمندان می توانند از طریف پیام رسان ایتا به شماره مندرج در پوستر، آثار و خاطرت خود را ارسال نمایند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها