یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
بادهای زمستانی چه‌وقت می‌وزد؟/ آخرین خبر از کلبه کوهستانی مارتین

جرج ار.ار. مارتین نویسنده مشهور آمریکایی و خالق مجموعه داستان‌های بازی تاج و تخت با انتشار تصویری با عنوان «زمستان در راه است» از آخرین وضعیت نگارش رمان آخر این مجموعه خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اکسپرس، جرج ار. ار. مارتین نویسنده مشهور آمریکایی و خالق مجموعه داستان‌های بازی تاج و تخت با انتشار تصویری با عنوان «زمستان در راه است» از آخرین وضعیت نگارش رمان آخر این مجموعه خبر داده است. وی در وبلاگ شخصی خود تصویری از کتاب آخر مجموعه بازی تاج و تخت منتشر کرده است.
 
درحالی که از پایان آخرین قسمت از سریال بازی تاج و تخت شرکت اچ‌بی‌او گذشته است ولی هنوز انتشار کتاب آخر این مجموعه توسط جرج مارتین در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. جرج آر.آر. مارتین، نویسنده مجموعه ترانه یخ و آتش است که سریال تاج و تخت با الهام از این مجموعه ساخته شده است. حالا با وجود اینکه پخش جهانی این سریال به پایان رسیده است؛ ولی مارتین می‌گوید رمان آخر این مجموعه با عنوان بادهای زمستانی در راه است.
 
مارتین پیش از این با انتشار مطلبی در سایت شخصی‌اش گفته بود که همه تمرکز خود را روی نوشتن قسمت پایانی بازی تاج و تخت گذاشته است. چند ماه پیش مارتین نوشته بود که بادهای زمستانی را تا انتهای سال 2021 وارد بازار خواهد کرد؛ ولی هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار رمان آخر مجموعه اعلام نکرده است.
 
نویسنده و خالق بازی تاج و تخت در آخرین پست وبلاگی‌اش نوشته است: همه‌چیز خوب پیش می‌رود؛ ولی هنوز خیلی از برنامه تعیین‌‍شده عقب هستم. در ماه‌های گذشته زندگی‌ام شده نوشتن داستان نهایی و امیدوارم همه‌چیز خوب پیش رود.
 
مارتین  72ساله در این پست خطاب به طرفدارانش نوشته است که نگران سلامتی‌اش نباشند؛ چون واکسن کرونا را زده و از این مسئله نیز ناراحت است که شش نفر از دوستانش را به خاطر این ویروس از دست داده است. او نوشته است که چند ماهی در کلبه کوهستانی‌اش می‌ماند تا داستان را تمام کند.
 
از نوشته‌های آخر مارتین این‌گونه برمی‌آید که وقتی کلبه کوهستانی خود را در ترک کند، کار نگارش رمان آخر تمام شده است. حالا طرفداران داستان‌های مارتین منتظر خبر خروج او از کلبه کوهستانی‌اش هستند.
 
مارتین گفته که مرگ هودور در کتاب جدید او متفاوت از آن چیزی است که در سریال بازی تاج و تخت رخ داد و نارضایتی خود از حذف‌شدن شخصیت بانوی سنگدل را نیز اعلام کرده است. یکی از موضوعات مهمی که مارتین در مورد تفاوت های داستان کتاب خود با سریال شبکه اچ‌بی‌او به آن اشاره کرده به پیتر بیلیش یا همان لیتل فینگر مربوط می شود و البته رفتاری که با سانسا دارد. در سریال بازی تاج و تخت، پیتر بیلیش به سانسا خیانت کرده و مقدمات ازدواج او با رمزی بولتون را فراهم می کند. این اتحاد در نهایت به تجاوز به سانسا، زندانی‌شدن و شکنجه‌های فیزیکی و روانی او توسط رمزی منتهی شد. وقتی سانسا از لیتل فینگر سوال کرد که آیا از شخصیت سادیستی رمزی اطلاع داشته یا خیر، وی مدعی شد که از این موضوع بی‌اطلاع بوده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها