سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
یادی از طلبه‌های شهید در «مدرسه شهادت»

کتاب «مدرسه شهادت»، یادنامه‌ طلبه‌های شهید مدرسه علمیه امام محمدباقر (ع) در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «مدرسه شهادت» به همت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدصادق حجازی؛ مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر (ع) با همکاری روح‌الله عباسی تدوین و به‌تازگی از سوی انتشارات اکرام به بازار نشر عرضه شده است.
 
صفحات ابتدایی کتاب حاضر به پیام‌هایی از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درباره شهدای روحانی و دو تقریظ از آیت‌الله بوشهری؛‌ دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه و آیت‌الله اعرافی؛ مدیر حوزه‌های علمیه کشور اختصاص دارد.
 
در فصل نخست، تاریخچه مدرسه علمیه امام محمد باقر (ع) معرفی شده، فصل‌های دوم به زندگی‌نامه آیت‌الله دیباجی و سومین فصل که بیشترین حجم کتاب را به خود اختصاص داده، حاوی زندگینامه شهدای این مدرسه است. در بخش پایانی این اثر نیز فهرست کامل شهدای مدرسه علمیه امام محمدباقر (ع) ارائه شده است.
 
پیام امام خمینی (ره) درباره شهدای روحانی

«سلام بر حماسه‌سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله علمیه و عملیه را به دَم شهادت و مرکب خون نوشته‌اند و بر منبر هدایت و وعظ و خطابه ناس، از شمع حیاتشان، گوهر شب‌چراغ ساخته‌اند. افتخار و آفرین بر شهدای حوزه و روحانیت که در هنگامه نبرد، رشته تعلقات درس و بحث و مدرسه را بریدند و عقال تمنیات دنیا را از پای حقیقت علم برگرفتند و سبکبالان به میهمانی عرشیان رفتند و در مجمع ملکوتیان شعر حضور سروده‌اند.

سلام بر آنان که تا کشف حقیقت تَفقه به پیش تاختند و برای قوم و ملت خود، منذران صادقی شدند که بندبند حدیث صداقتشان را قطرات خون و قطعات پاره ‌پاره پیکرشان گواهی کرده است.»
 
نخستین چاپ کتاب «مدرسه شهادت» در 240 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 25 هزار تومان از سوی انتشارات اکرام در قم راهی بازار کتاب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها