سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
چهارمین جشنواره کتابخانه‌های خانگی و مجتمع‌های مسکونی کلید خورد

حسن احمدی، با اشاره به انتشار فراخوان چهارمین دوره جشنواره کتابخانه‌های خانگی و مجتمع‌های مسکونی، گفت: مهلت ارسال مستندات تا 30 خرداد‌ماه سال آینده تعیین شده است.

حسن احمدی؛  دبیر چهارمین دوره جشنواره کتابخانه‌های خانگی و مجتمع‌های خانگی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره اعلام فراخوان این رویداد بیان کرد: انجمن نویسندگان کودک و نوجوان با پشتیبانی موسسه خانه کتاب چهارمین دوره جشنواره کتابخانه های خانگی و مجتمع‌های مسکونی را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی، تشویق دارندگان کتابخانه‌های خانگی به امانت دادن کتاب و انجام فعالیت‌های جمعی فرهنگی در کنار تشکیل کتابخانه‌ها، ایجاد پُل ارتباطی و رفاقت با همسایه‌های محله، کشف و معرفی استعدادها  و معرفی آنان به مراکز و نهادهای مرتبط با شعر و داستان از اهداف اصلی سومین دوره جشنواره کتابخانه‌های خانگی و مجتمع‌های خانگی است.

احمدی درباره شرایط و امتیازهای ویژه برای حضور در جشنواره گفت: تعداد اعضای فعال کتابخانه (اقوام، دوستان، همکاران‌)،‌ تعداد و تنوع کتاب در موجودی کتابخانه،‌ تعداد و تنوع رمان‌ها ومجموعه داستان‌های منتشر شده در  سال‌های اخیر،‌ طبقه‌بندی و فهرست موضوعی کتاب‌ها‌،‌ فعالیت‌های جنبی( نقد و بررسی کتاب و جلسات منظم شعر، داستان‌، فیلم‌، نمایش و ...)،‌ دارا بودن کتاب‌های ویژه کودکان و نوجوانان ، به‌خصوص کتاب‌های انتشار یافته در سال‌های اخیر،‌ سایر فعالیت‌های مرتبط با کتاب و کتابخوانی و سیاست‌های ترویج و گسترش کتابخوانی، ‌  

دبیر چهارمین دوره جشنواره کتابخانه‌های خانگی و مجتمع‌های خانگی بیان کرد: علاقه‌مندان باید مستندات خود شامل عکس را به‌‌صورت فایل jpg و یا فیلم را در قالب avi حداکثر در دو دقیقه و همچنین متن با در قالب فابل word به نشانی jkkhanegi42gmail  ارسال کنند. مهلت ارسال مستندات تا 30 خرداد‌ماه سال آینده تعیین شده است.  

احمدی بیان کرد: اطلاعات بیشتر و چگونگی دریافت فرم شرکت در جشنواره به‌زودی در پایگاه اینترنتی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به نشانی  www.nevisak.ir بارگذاری خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها