شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
هدا حدادی برنده مدال طلای بهترین تصویرگر جایزه مون بیم شد

هدا حدادی، تصویرگر کتاب «دختر طبل‌زن» از سوی یازدهمین دوره جایزه مون بیم اوارد برنده مدال طلای بهترین تصویرگر سال ۲۰۱۷ شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در یازدهمین دوره جایزه مون بیم اوارد که جشنواره سالانه انتخاب بهترین کتاب‌های منتشر شده در آمریکاست، هداحدادی برای کتاب «دختر طبل زن» مدال طلای بهترین تصویرگر را دریافت کرد. این کتاب پیش از این نیز در جایزه آکادمی ادبیات کلاسیک  آمریکا، مدال طلای بهترین تصویرگر را دریافت کرده بود.
 
هیبا مسعود، نویسنده پاکستانی-انگلیسی این کتاب است که به داستان واقعی اولین دختر طبل زن در شهر استانبول می‎پردازد که سحرگاهان ماه رمضان با نواختن طبل روزه‎داران را بیدار می‎کند و همه را به تحسین وا می‎دارد. 

جایزه مون بیم اوارد، همه ساله در شهر تراوس، میشیگان آمریکا همراه با برگزاری جشن خواندن و به منظور افزایش شناسایی کتاب های برتر و حمایت از ادبیات کودک اهدا می‌شود.

جایزه مون بیم از سال ۲۰۰۷ توسط جرالد جنکینز با هدف ترویج خواندن، سوادآموزی و تشویق کودکان به سخاوت و دل سوزی، ایستادگی در برابر زورگویی و رسیدگی به رویاهای شان بنیان گذاری شد و به بهترین کتاب‌های کودکان در موضوعات گوناگون که هر سال در آمریکای شمالی و به زبان انگلیسی و اسپانیایی منتشر شده است، اختصاص دارد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها