شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
افزایش 20 درصدی برنامه‌های چهارمحال و بختیاری در هفته کتاب

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ضمن تشریح برنامه‌های این استان به مناسبت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، از افزایش 20 درصدی این برنامه‌ها خبر داد.

جواد کارگران‌دهکردی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برنامه‌های این استان به مناسبت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: برنامه‌های متعددی برای این هفته پیش‌بینی شده است. هم‌افزایی، انسجام در اجرای برنامه‌ها و تقویت بنیه فرهنگی همچنین تشویق مردم به کتاب و کتابخوانی ازمهم اهداف این برنامه‌هاست.
 
به گفته کارگران برنامه‌های هفته کتاب استان در ستاد استانی به ریاست استاندار و با حضور مدیران فرهنگی دستگاه‌های مختلف تدوین شده است. رونمایی از تازه‌های نشر استان،  دیدار مدیران فرهنگی با کتابفروشان همچنین حضور نویسندگان در صدا و سیمای استان، اجرای طرح «نذر کتاب» از‌جمله برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به مناسبت هفته کتاب است.
 
این مقام مسئول در تشریح دیگر برنامه‌های استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد:  برگزاری نشست‌های مختلف با موضوع آسیب‌‌شناسی ادبیات در فضای مجازی، تجلیل از ناشران فعال استان نیز در این هفته برگزار خواهد شد. نواختن زنگ کتابخوانی در مدارس، راه‌اندازی ایستگاه مطالعه در پارک‌ها و جمعه‌بازار کتاب نیز به مناسب بیست و پنجمین دوره هفته کتاب پیش‌بینی شده است.
 
کارگران با ااشاره به اجرای طرح اهدا کتاب به مدارس و افشار مختلف مردم ادامه داد: کتاب‌های اهدایی به مدارس با برگزاری برنامه‌ای خاص و با حضور نمایندگان ارگان‌های فرهنگی در اختیار اداره کل ارشاد قرار می‌گیرد. عقد قرارداد با ناشران با هدف حمایت از تولید آثار فاخر نیز از دیگر برنامه‌های این  هفته است.  
 
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به افزایش  افزایش 20 درصدی برنامه‌های هفته کتاب این استان ادامه داد: بر کیفی‌سازی برنامه‌‌های این رویداد فرهنگی اصرار داریم. برگزاری ستاد هفته کتاب با حضور بالاترین مقامات استانی نشان از توجه ویژه به مقوله کتاب و کتابخوانی در این استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها