یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۶
کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی به 70 باب می‌رسد

علی فیروز، مدیر‌کل کتابخانه‌های استان آذرباجان غربی گفت: استان آذربایجان غربی اکنون دارای 63 باب کتابخانه عمومی است و با تجهیز پنج کتابخانه عمومی و ساخت دو مرکز جدید در ارومیه، صاحب 70 باب کتابخانه عمومی خواهد شد.-

فیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: استان آذربايجان غربی اکنون در حال تجهیز پنج باب کتابخانه عمومی در شهرستان‌های خوی، میاندوآب و بوکان است و دو کتابخانه جدید در شهرستان ارومیه در حال ساخت است.

وی با بیان این‌که 150 میلیون تومان اعتبار از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای تجهیز این پنج کتابخانه به اداره کتابخانه‌های این استان واگذار شده است، اظهار کرد: امیدواریم همین مبلغ هم از سوی استان تامین شود تا با اعتباری بیشتر بتوان این تعمیر، تجهیز و نوسازی را انجام داد.

مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی درباره جزییات و مشخصات کتابخانه‌های در دست تجهیز و ساخته شده اظهار کرد: دو کتابخانه در شهر‌های کردکوی و دیزج دیز شهرستان خوی که شامل دو کتابخانه به نام تربیت اسلامی و یک باب تازه‌تاسیس است و همچنین کتابخانه شهر سیمینه شهرستان بوکان که از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان واگذار شده و در حال تجهیز است. 

فیروز با بیان این‌که اداره کتابخانه‌های استان آذربایجان غربی در نظر دارد تا بخش کودک  همه کتابخانه‌ها را دارای بخش مستقل با امکانات و تجهیزات مورد نیاز کند، اظهار کرد: زیبا‌سازی و تجهیز این بخش از برنامه‌های مهم اداره کتابخانه‌های این استان است.

مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی با اشاره به تراکم جمعیت در سالن‌های مطالعه کتابخانه‌های استان اظهار کرد: بخش مرجع کتابخانه با وجود میز و صندلی مخصوص باعث می شود افراد به صورت تخصصی و مستقل از این بخش هم استفاده کنند.

وی همچنین از طرح اداره قفسه باز در کتابخانه‌های استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: تمام کتابخانه‌های استان اکنون از طریق طرح قفسه باز اداره می‌شوند تا دسترسی مخاطبان به کتاب‌ها با تسهیل بیشتری صورت بگیرد.

فیروز درباره آمار بسیار رضایت بخش اهدای کتاب در استان آذربایجان غربی گفت: کتابخانه‌های استان برنامه اطلاع‌رسانی منظمی برای ترویج فرهنگ اهدای کتاب در این استان دارد و کتابخانه‌های استان هر سال به مدت دو هفته در اواخر سال، میزبان اهدای کتاب از سوی مخاطبان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط