امروزه بسیاری از مردم سوسياليسم را نوعي ايدئولوژی منسوخ قلمداد می‌كنند. مايكل نيومن در اين درآمد كوتاه می‌كوشد تا ايده‌ سوسياليسم را در بستری مدرن برای مخاطب امروزی بنشاند. او انديشه‌های سوسياليستی را در چارچوب تطور تاريخي‌شان، از انقلاب فرانسه تا عصر حاضر،‌ شرح می‌دهد.
درآمد کوتاه مایکل نیومن بر سوسیالیسم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نشر آگه کتاب سوسیالیسم: درآمدی کوتاه نوشته مایکل نیومن را با ترجمه حمیدرضا مصیبی منتشر کرد.

کتاب سوسیالیسم: درآمدی کوتاه یکی از کتاب‌هایی است که در مجموعه «درآمدهای کوتاه» نشر آکسفورد در سال 2005 منتشر شده است و از آن سال تا کنون 7 بار تجدید چاپ شده است.

امروزه بسیاری از مردم سوسياليسم را نوعي ايدئولوژی منسوخ قلمداد می‌كنند. مايكل نيومن در اين درآمد كوتاه می‌كوشد تا ايده‌ سوسياليسم را در بستری مدرن برای مخاطب امروزی بنشاند. او انديشه‌های سوسياليستی را در چارچوب تطور تاريخي‌شان، از انقلاب فرانسه تا عصر حاضر،‌ شرح می‌دهد و به سنجش تلاش‌های عملی برای به بار نشاندن سوسياليسم می‌پردازد.اين كتاب صرفا تاريخچه‌ای از عقايد سوسياليستی به دست نمی‌دهد، بلكه رويكردی متفاوت در پيش می‌گيرد و با تمركز بر تضاد ميان كمونيسم و سوسيال دموكراسی، عرصه‌ عمل و نظر را به يكسان بررسی می‌كند. نيومن هم‌چنين درباره‌ رابطه‌ ميان سوسياليسم و مفاهيمی چون دموكراسی، آزادی و برابری به بحث می‌نشيند و البته سراغ اشكال معاصر سوسياليسم نيز ‌می‌رود تا بحث را كاملا روز‌‌آمد كند. تمركز كتاب بر اروپا و اتحاد جماهير شوروی است اما به زمينه‌ جغرافيايی گسترده‌تری تسری می‌يابد. رويكرد تازه‌ نيومن به اين موضع براي خوانندگان كتاب امكان ارزيابی دوباره‌ای از سوسياليسم را فراهم می‌آورد.

کتاب سوسیالیسم: درآمدی کوتاه نوشته مایکل نیومن را نشر آگه در 184 صفحه و با قیمت 22000 تومان در سال 1397 منتشر کرده است.
کد مطلب : ۲۶۹۵۶۰
https://www.ibna.ir/vdcfv1d0xw6dvta.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ترجمه و اهمیت پروژه‌محوری
چرایی ضعف تالیفات علوم انسانی
ارج‌نامه علامه جعفری