نوجوانان در برنامه کتابخورها با بررسی کتاب «گفت‌وگو با دخترم درباره مرگ» اثر امانوئل هوییزمان پِرین با مهدی ضرغامیان، مترجم کتاب، درباره مرگ به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.
نوجوانان با مهدی ضرغامیان از مرگ می‌گویند
خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)- فکر کردن به مرگ برای اغلب انسان‌ها سخت و هراس‌آور است و خیلی عجیب به نظر ‌می‌رسد که آدم با دختر بچه‌اش درباره مرگ صحبت کند اما واقعیت این است که در کودکی مرگ ساده‌تر بیان می‌شود. شاید اگر از زمان کودکی با ما هم راجع به این مساله صحبت شده بود، تحمل و درک آن برایمان آسان‌تر می‌شد.
 
نوجوانان در این جلسه برنامه کتابخورها که 26 آذرماه برگزار می‌شود با بررسی کتاب «گفت‌وگو با دخترم درباره مرگ» اثر امانوئل هوییزمان پِرین درباره این مساله با مهدی ضرغامیان، مترجم کتاب، به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. البته این کتاب نمی‌خواهد درباره مرگ کسی صحبت کند، فقط می‌خواهد بچه‌ها مرگ را عامل از دست دادن وحشتناک عزیزان و عذابی دردناک نبینند، بلکه آن را پدیده‌ای طبیعی و پذیرفتنی بدانند.
 
امانوئل هوییزمان پِرین، نویسنده کتاب، معلم فلسفه در دبیرستان‌های فرانسه است. او در این کتاب مسائلی درباره مرگ را مطرح می‌کند که شاید تابه‌حال کسی به آن فکر نکرده باشد. این کتاب ادامه کتاب‌های گفت‌وگو با پسرم درباره بربرها، گفت‌وگو با نوه‌ام درباره پیش از تاریخ، گفت‌وگو با نوه‌ام درباره جنگ جهانی اول و گفت‌وگو با بچه‌ها درباره قرون وسطی است.
 
برنامه «کتابخورها» مدتی است که در راستای تشویق و علاقه‌مند کردن کودکان و نوجوانان به کتابخوانی به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.
 
این برنامه پیش از این در قالب برنامه ‌«کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از سال 1395 در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شد و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شد. در برنامه «کتابخورها» نیز مانند «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» کودکان و نوجوانان در طول یک هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه‌ای که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌های‌شان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
 
 
برنامه «کتابخورها» ساعت 16:30 دوشنبه‌ (26آذر 1397) در کتابخانه فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید منفردنیاکی (اندیشه) برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۶۸۹۰۴
https://www.ibna.ir/vdcgz79xtak93y4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما