با حضور شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی، مذهبی و نمایندگان پارلمان کلمبیا برگزار شد؛

رونمایی از کتاب «سلول شماره ۱۴» خاطرات رهبر انقلاب به زبان اسپانیایی در کنگره ملی کلمبیا

کتاب «سلول شماره ۱۴» خاطرات رهبر انقلاب به زبان اسپانیایی در کنگره ملی کلمبیا و در مراسمی در بوگوتا رونمایی شد.
رونمایی از کتاب «سلول شماره ۱۴» خاطرات رهبر انقلاب به زبان اسپانیایی در کنگره ملی کلمبیا
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در مراسمی که در بوگوتا برگزار شد از کتاب سلول شماره 14 و نیز  کتاب صوتی آن با حضور بیش از 200 تن از شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی، مذهبی و نمایندگان پارلمان کلمبیا، نمایندگان پارلمان کلمبیا و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنگره ملی کلمبیا رونمایی شد. 

خانم ماری پردومو نماینده کنگره  و رییس کمیسیون روابط خارجه در این مراسم با ابراز خوشحالی از برگزاری این مراسم، گفت:  علی رغم برخی اخبار منفی که علیه جمهوری اسلامی ایران در رسانه ها منتشر می‌شود، واقعیت آن است که ثبات و صلح در منطقه خاورمیانه مرهون تلاش‌های صلح طلبانه ایران است لذا ما باید شروع یک همکاری جدید را با ایران در دستور کار خود قرار داهیم.

اقای البرتو باتی نماینده ویژه مشاور عالی رییس جمهور در امور دینی گفت: برای من باعث افتخار و خوشحالی است که در این جلسه چهره ایران از زاویه‌ای دیگر برای ما معرفی می‌شود و ان هم معرفی ایران از منظر یک رهبر دینی و سیاسی است و این معرفی صحیح ایران است. این جلسه یک پنجره روشنی را برای ما باز می کند و شناخت بهتری از ایران را به ما هدیه می دهد این جلسه پیامی روشنی را دارد که ما ملت های انقلابی و عدالتخواه نیازمند آن هستیم که با هم ارتباط داشته باشیم. 

مدیر مرکز اسلامی اهل البیت بوگوتا آقای دکتر مارلون کانتیژو گفت:  ایران و کلمبیا باید از ظرفیت‌های یکدیگر نهایت استفاده را ببرند. او همچنین بیان داشت که تمام موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران مدیون رهنمودهای آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران است.

در ادامه استاد دانشگاه بوگوتا خاورمیانه‌شناس کلمبیایی اقای دکتر ویکتور دِکوره آ  با بیان پیشینه تاریخی و فرهنگی  ایران و نقش کلیدی ایران در اجرای صلح و ثبات در خاورمیانه بیان داشت که ایران با رهبری ایت الله خامنه‌ای توانسته است صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه را تظمین کند. منطقه ایی که امپریالسیم و ایادی دست نشانده انان نمی خواهند روی ثبات و ارامش را در این منطقه ببینند.

همچنین گابریل کاسرس نماینده مجلس و مدیر اتاق بازرگانی ایران و کلمبیا  اظهار داشت پیشرفت ایران در تمام عرصه های تکنولوژی ما را به این نقطه سوق می دهد  که باید شروعی جدید در ارتباط اقتصادی ایران و کلمبیا به وجود آوریم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران احمدرضا خیرمند نیز در این مراسم درباره راهکارهایی برای بهبود روابط اقتصادی دو کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و همچنین معرفی اجمالی از فرهنگ ایرانی داشت.

گفتنی است کتاب سلول شماره 14 در غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بوگوتا عرضه شد که با استقبال زیاد مخاطبان و بازدیدکنندگان قرار گرفت. 

نمایشگاه کتاب بوگوتا قدیمی‌ترین و مهمترین رویداد فرهنگی این کشور و دومین نمایشگاه بزرگ کتاب منطقه آمریکای لاتین است که از 35 سال قبل به صورت مستمر در حال برگزاری است.
کد مطلب : ۳۳۶۰۳۹
https://www.ibna.ir/vdcbf0bf9rhbfgp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دومین نمایشگاه کتاب‌های تاریخ معاصر ایران