کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پیام تسلیت مدیرعامل موسسه خانه کتاب به مناسبت درگذشت حاج داراب بدخشان

21 فروردين 1398 ساعت 19:05

نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب با ارسال پیامی درگذشت حاج داراب بدخشان از مفاخر فرهنگ و ادب استان خراسان شمالی را تسلیت گفت.


به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) در متن پیام تسلیت مدیرعامل موسسه خانه کتاب به مناست درگذشت حاج داراب بدخشان آمده است: «خبر درگذشت شاعر پیشکسوت آیینی و شهسوار فرهنگ خراسان شمالی زنده یاد حاج داراب بدخشان که در طول سال‌های حیات خود، همواره پایبند ارزش‌های والای اسلامی و انقلابی بود، موجب تأثر شد.

استاد حاج داراب بدخشان، فرزند رشید خود را در راه میهن داده است و از عنفوان جوانی آغازگر انجمن‌های ادبی بود. زیرا به خوبی دریافته بود در سالیان طولانی تاریخ و فرهنگ ما شعر بهترین وسیله ارتباطی است. خوش‌رویی، مهربانی و گذشت عناصر مهمی برای شمع محفل شدن ایشان بود. به روز بودن، نقش معنوی و تاثیرگذاری ایشان بر شاعران بر کسی پوشیده نیست؛ نقد را خوب می‌فهمید حتی اگر از طرف نوجوانان مطرح می‌شد.

زنده یاد بدخشان با ذوق و قریحه خود عمر گرانبارش را در راه شعر و شاعری گذرانده و با مجموعه شعر«تلاوت خورشید» و کتاب«یوسفی شدم در چاه» ارادتش را به اهل بیت(ع) جلا بخشیده است و آثار درخشان و بی بدیلی در ساحت شعر ولایی این مرز وبوم آفرید به طوری که زیبایی، رنگارنگی و جوانی را در اشعار استاد می‌توان دید.

موسسه خانه کتاب مفتخر بود در دومین برنامه عصر کتاب استانی با توجه به سیاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تحقق عدالت فرهنگی و شعار «ایران فقط تهران نیست» طی آیینی برای ادای حق شعر و ادب، میزبان حضور روشن و پرسخاوت زنده یاد بدخشان باشد که بی دریغ، خالصانه و بی ادعا همه  علاقه مندان و جوانان را مهمان دنیای شعر و شاعری می‌کرد. ما همچنین بنا داشتیم طی آیینی در سطح ملی از ایشان در تهران تجلیل کنیم که اندوه و افسوس خود را در از دست دادن این چهره فرهنگی کشورمان ابراز می‌کنیم.  

اینجانب ضمن همدردی با خانواده، دوستان و آشنایان آن زنده یاد، به اهل فرهنگ و فضیلت و دوستداران شعر و ادبیات تسلیت می‌گویم. خدایش او را در جوار رحمت خویش قرینِ نعمتی ابدی سازد که بایسته چنین رفعتی است.»


کد مطلب: 273881

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/273881/پیام-تسلیت-مدیرعامل-موسسه-خانه-کتاب-مناسبت-درگذشت-حاج-داراب-بدخشان

ایبنا
  https://www.ibna.ir