پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر، کتاب «نظریات برجسته زیبایی‌شناسی: از افلاطون تا نیچه» تألیف دکتر فرشید ابراهیمیان را منتشر کرد.
«نظریات برجسته زیبایی‌شناسی: از افلاطون تا نیچه» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر، این پژوهشکده کتاب «نظریات برجسته زیبایی‌شناسی: از افلاطون تا نیچه» تألیف دکتر فرشید ابراهیمیان، پژوهشگر، منتقد و مدرس تئاتر را منتشر کرد.

 ابراهیمیان در این کتاب به طرح و بسط برخی نظریات مطرح زیبایی‌شناسی غربی از دوران یونان باستان تا قرن بیستم پرداخته و آراء و دیدگاه‌های فیلسوفانی نظیر افلاطون، ارسطو، فلوطین، سنت آگوستین، آلبرتی، بیکن، رنه دکارت، الکساندر بومگارتن، ایمانوئل کانت، هگل، آرتور شوپنهاور، کارل مارکس و فریدریش نیچه درباره هنر را شرح داده است.
 
فرشید ابراهیمیان دارای مدرک دکترای هنرشناسی از آمستردام، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و مترجم، کارگردان و مدرس تئاتر است.

«بررسی آثار پینتر» مارتین اسلین، «ادوارد آلبی؛ سنت و احیا» ژیلبر دوبوشه، «نقد تئاتر» ایروینگ واردل و «نقدی بر کمدی‌های اولیه شکسپیر» درک تراوسی، (همه با همکاری لیلی عمرانی) و «زیبایی‌شناسی و سیاست» نام شماری از ترجمه‌های منتشرشده ابراهیمیان است.

همچنین کتاب‌های «مجموعه مقالات هنر و ماورا»، «انگیزش هنرمند» و «نقد تئاتر از نظر تا عمل» نیز برخی آثار تألیفی منتشر شده ابراهیمیان است.

«نظریات برجسته زیبایی‌شناسی: از افلاطون تا نیچه» تألیف فرشید ابراهیمیان با شمارگان 500 نسخه، در 284 صفحه و به بهای 12 هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر روانه کتاب‌فروشی‌ها شده است.
 
 
   
 
 
 
کد مطلب : ۲۳۲۲۲۵
https://www.ibna.ir/vdcdxx0xkyt0sx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402