«کلام عاشورایی» حاصل ترجمه مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های شهید مهدی باکری است که سپاه عاشورا آن را منتشر خواهد کرد.
تصویر کتاب
تصویر کتاب
اسماعیل وکیل‌زاده به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: در کتابی با عنوان «کلام عاشورایی» به سخنرانی‌ها و مصاحبه‌هایی که با شهید مهدی باکری انجام شده بود، پرداختم.

وی درباره منابع این کتاب توضیح داد: از نوارهای صوتی و تصویری در ستاد کنگره بزرگداشت شهیدان آذربایجان شرقی، مرکز صدا و سیمای این استان و منابعی که در جریان برپایی کنگره سرداران شهید آذربایجان در سال 1372 و 1373 تدوین شده بود، برای تالیف «کلام عاشورایی» بهره‌گرفتم.

خالق «حنجره‌های زخمی» ادامه داد: مصاحبه‌های «کلام عاشورایی» به زبان ترکی انجام شده بود و کوشیدم تکیه کلام‌ها و کلماتی را که شهید باکری استفاده کرده از متن‌های پیاده شده‌ای که کمترین تغییر را داشت، انتخاب و بارها با اصل آن سخنرانی تطبیق دهم تا متن فارسی اثر، روان باشد.

وکیل‌زاده محتوای این کتاب را شامل 24 مصاحبه شهید مهدی باکری با خبرنگار صدا و سیمای آذربایجان شرقی و سخنرانی‌های وی در مرکز تحقیقات جنگ دانست و درباره مهم‌ترین ویژگی این سخنرانی‌ها گفت: تاکید شهید باکری بر معنویت رزمندگان، آمادگی معنوی و مثال‌هایی که از جنگ‌های دشوار زمان پیامبر مانند جنگ های «بدر» و «اُحد» برای تقویت روحیه رزمندگان می‌آورد، از مهم‌ترین شاخصه‌های سخنان این شهید بود.

وی بهره‌گیری از تصاویر رنگی شهید باکری را از دیگر ویژگی‌های کتاب «کلام عاشورایی» برشمرد و گفت: این تصاویر که از آرشیو بنیاد حفظ آثار و بنیاد شهید استان آذربایجان شرقی تهیه شده‌، در 32 صفحه پایانی کتاب آمده است.

به گفته وکیل‌زاده، «کلام عاشورایی» 15 اسفند سال گذشته(1392) به صورت نمادین رونمایی شده بود و تا پایان هفته جاری شمارگان بیشتری از این کتاب به چاپ می‌رسد.

سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی (سپاه عاشورا) ناشر این کتاب 464 صفحه‌ای، به بهای 130‌هزار ریال است.
کد مطلب : ۱۹۸۲۶۵
https://www.ibna.ir/vdciqvazwt1a3r2.cbct.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال