شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
سمینارهای چاپ دیجیتال در استان‌های کشور برگزار می‌شوند

گروه ترنج با همکاری اداره‌کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نخستین‌بار اقدام به برگزاری سمینارهای چاپ دیجیتال در استان‌ها کرده است.

جلال ذکائی، مدیر گروه ترنج در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: طرح برپایی سمینار چاپ دیجیتال در استان‌های کشور با همکاری اداره‌کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مردادماه سال جاری اجرا خواهد شد و در هر ماه، یک استان میزبان این سمینار خواهد بود.
 
وی با بیان این‌که سمینارهای چاپ دیجیتال یک روزه و رایگان برگزار خواهند شد، ادامه داد: استان‌هایی که پُرجمعیت هستند و ظرفیت چاپی قابل توجهی دارند، برای میزبانی این سمینارها در اولویت قرار دارند.  
 
مدیرمسئول پایگاه اطلاع‌رسانی صنعت چاپ ایران افزود: انتخاب مکان برپایی این سمینارها بر اساس هماهنگی‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و اتحادیه‌های ذیربط انجام می‌شود. همچنین تمام فعالان عرصه چاپ اعم از چاپ دیجیتال، چاپ اُفست، ناشران، کانون‌های تبلیغاتی و تمام علاقه‌مندان به چاپ دیجیتال، مخاطبان این سمینارها را تشکیل می‌دهند.
 
مدیر گروه ترنج توضیح داد: در این سمینارها، 4 یا 5 کارشناس چاپ دیجیتال مباحث مربوط به آینده چاپ دیجیتال در دنیای امروز، بحث‌های فنی مربوط به آماده‌سازی فایل، اپراتوری و رفع ایراد ماشین‌آلات چاپ و بازاریابی چاپ دیجیتال را ارائه و آموزش خواهند داد.
 
وی با بیان این‌که انتخاب کارشناسان سمینارهای چاپ دیجیتال و منابع آموزشی بر عهده گروه ترنج است، افزود: استان خراسان‌رضوی به دلیل این‌که از مدت‌ها قبل اعلام آمادگی کرده و از گستردگی جمعیت برخوردار است، در اولویت برای برگزاری سمینار چاپ دیجیتال قرار دارد.
 
ذکائی با تاکید بر این‌ نکته که اطلاعات علمی شرکت‌کنندگان این سمینارها در حوزه چاپ دیجیتال ارتقا می‌یابد، تأکید کرد: در این سمینارها همان اطلاعاتی که در نشست‌های تخصصی نمایشگاه چاپ دیجیتال تهران عرضه می‌شوند، ارائه خواهند شد.
 
مدیرمسئول پایگاه اطلاع‌رسانی صنعت چاپ ایران با بیان این‌که سمینارهای چاپ دیجیتال در هر استان از ساعت 9 تا 17 میزبان علاقه‌مندان خواهند بود، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های گروه ترنج، تا پایان سال این سمینار در استان‌های آذربایجان شرقی، خوزستان، گیلان، فارس، کرمان و کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها