پیش‌نشست ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی، با موضوع مکتب ادبی شهید حاج قاسم سلیمانی در جهان عرب برگزار خواهد شد.
پیش‌نشست کنگره شعر ایثار و زنان عاشورایی فردا برگزار می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، به‌مناسبت سالروز شهادت، سردار شهید، حاج قاسم سلیمانی، پیش‌نشست ششمین کنگره‌ بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی با موضوع مکتب ادبی شهید حاج قاسم سلیمانی در جهان عرب از سوی معاونت فرهنگی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.
 
موسی عربی، معاون فرهنگی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز ضمن اعلام این خبر، توضیح داد: این نشست که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران ترتیب یافته است، به تحلیل و بررسی جریان ادبی شعر پایداری در جهان عربی با تکیه بر کتاب «سلیمان‌السماء» اختصاص دارد.
 
مولف کتاب سلیمان‌السماء گفت: این کتاب حاوی ۱۰۰ قطعه شعر و قطعات ادبی شاعران و ادبای جهان عرب از کشورهای لبنان، یمن، سوریه، عراق، الجزائر و اشعار عربی چندتن از شاعران ایرانی در مدح و سوگ سردار شهید سلیمانی است که دوماه بعد از شهادت سردار، به‌همت او و با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌ها‌ی دفاع مقدس استان فارس به چاپ رسید.
 
معاون فرهنگی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز از حضور دلال عباس (استاد وناقد ادبی از دانشگاه لبنان)، منیف أحمد حمیدوش (استاد، شاعر وناقد ادبی از سوریه) و سیدفضل‌الله میرقادری (شاعر و استاد دانشگاه شیراز) به‌عنوان سخنرانان این نشست خبر داد.
 
عربی، ضمن دعوت از همگان برای حضور در این برنامه اعلام کرد: این نشست فردا یکشنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۰، ساعت ۱۵:۳۰ به‌صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/farhangi.shirazu/meeting برگزار خواهد شد.

ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی در قالب زبان‏‌های فارسی، عربی و انگلیسی از شهریورماه سال جاری در شیراز فراخوان داده شده است. این کنگره چندین سال با مرکزیت تهران و در سطح ملی برگزار می‌شد که امسال با کنگرۀ شعر زنان عاشورایی ادغام و به‌صورت بین‌المللی با میزبانی فارس برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۳۱۶۵۲۲
https://www.ibna.ir/vdcgx39wxak9qn4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران