مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برنامه «جنگ شاهد کودک» که به مناسبت سالگرد انتشار نشریه شاهد کودک در بنیاد شهید برگزار شد، حضور یافت و گفت: بعد از ماجرای تلخ و دردناک حادثه تروریستی شاه چراغ، دو جلد کتاب به قلم «آرشام» آماده کرده‌ایم.
انتشار دو کتاب نوشته آرشام از سوی کانون پرورش فکری
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حامد علامتی در این مراسم گفت: خوشحال و خرسند هستم که امروز در جمع فرزندان شاهد هستم. خوشحالی مضاعف من هم به خاطر این است که در سالگرد انتشار نشریه شاهد کودک که یک نشریه تخصصی کودک با موضوع ایثار و شهادت است به‌عنوان نماینده شما در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور پیدا کرده‌ام.

علامتی با بیان اینکه خاطرات همه ما با نشریات کودک گره خورده، افزود: همه ما که متعلق به دهه‌های قبل هستیم در هر سنی که باشیم بخشی از خاطرات‌مان به مجله‌های کودک از کیهان بچه‌ها و مجلاتی که سروش منتشر می‌کرد تا سلام بچه‌ها، پوپک و غیره برمی‌گردد.همه اینها خاطرات ما بزرگترها را تشکیل می‌دهد و اینکه یک موضوعی برای ما خاطره می‌شود یعنی اثرگذار و ماندگار بوده و در جان و دل ما نشسته است. این همان مأموریتی است که یک نشریه در حوزه کودک و نوجوان باید داشته باشد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد: برخی تصور می‌کنند عمر نشریات در عصر دیجیتال به پایان رسیده است. یک قاعده کلی وجود دارد که ما باید به آن توجه کنیم و همین طور شما فعالان حوزه کودک و نوجوان و آن اینکه نباید بگذاریم اتصال و ارتباط بچه‌ها با نشریات و کتاب‌های چاپی قطع شود. این یک قاعده و اصل است و از آن طرف هم مخالف دیجیتال‌سازی و واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و امثال اینها نیستیم. اما از داخل کتاب چاپی بچه‌ها باید به محتوای دیجیتال دست پیدا کنند و از داخل نشریه چاپی به واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برسند و نکته مهم جمع کردن بین این دو دیدگاه است.

علامتی افزود: من نشریه شاهد کودک را دیده‌ام. کار ارزشمندی است اما از انتشار فیزیکی نشریه هم غافل نشوید. کودکی که اثر شما به دستش می‌رسد باید شب، مجله شما را بالای سرش داشته باشد و ورق بزند.

مدیرعامل کانون همچنین گفت: ما در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همه سخنرانی‌ها و نکاتی که مقام معظم رهبری درباره حوزه کودک و نوجوان فرموده‌اند و دستوراتی که داشته‌اند دیده‌ایم و این‌ها را به راهبرد تبدیل کرده‌ایم. از توصیه‌ها و درخواست‌های جدی مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان حوزه کودک و نوجوان به‌ویژه در انتشار کتاب و نشریات کودک و نوجوان این است که کار کودک و نوجوان باید با کیفیت باشد و حتی تصریح می‌کنند که به کیفیت پایین و کم قانع نشوید. توصیه دیگر رهبر معظم انقلاب در حوزه کودک و نوجوان است که کار کودک و نوجوان با ابتکار همراه باشد. ما نباید سرسری از این مسایل عبور کنیم و همین مباحث را اگر دنبال کنیم اتفاقات خوبی در جامعه رخ خواهد داد.

وی تصریح کرد: توصیه دیگر مقام معظم رهبری این است که همه محصولات کودک و نوجوان به دست همه دانش‌آموزان برسد و این هم نکته مهمی است.

مدیرعامل کانون با تاکید بر اهمیت کیفیت در انتشار نشریه گفت: سطح کار را ارتقا دهید و ما هم در کارهای خودمان در کانون برای چاپ کتاب و سایر محصولات این سخت‌گیری را داریم.

علامتی افزود: بعد از ماجرای تلخ و دردناک حادثه تروریستی شاه چراغ، آرشام که به همراه خانواده‌اش جان خود را از دست داد یک سری نقاشی‌ها و مطالب به قلم خودش داشت و ما امروز دو جلد کتاب به قلم وی آماده کرده‌ایم که چاپ خواهیم کرد.
 
کد مطلب : ۳۲۹۲۷۰
https://www.ibna.ir/vdca0onew49nuu1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کتاب اولی‌ها