دانشگاه علامه طباطبایی آذر سال جاری (1392) میزبان همایش «ترجمه و ادبیات معاصر فارسی» با محورهایی مانند «ترجمه، ادبیات فارسی و انقلاب اسلامی»، «ترجمه و نظام ادبیات فارسی»، «ترجمه و ادبیات تطبیقی» و «ترجمه و مطالعات ادبی» خواهد بود.-
تصویر پوستر این همایش
تصویر پوستر این همایش

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همایش «ترجمه و ادبیات معاصر فارسی» با حمایت پژوهشکده مطالعات ترجمه دانشگاه علامه طباطبایی در دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی این دانشگاه روزهای 26 و 27 آذر ماه سال 1392 برگزار می‌شود.

پژوهشکده مطالعات ترجمه دانشگاه علامه طباطبایی با گذشت پنج سال از زمان افتتاح و پس از برگزاری همایش‌های «مسایل فرهنگ و جامعه‌شناسی در ترجمه»، «نقد ترجمه»، «شیوه‌های آموزش ترجمه»، «ارزشیابی ترجمه در محیط‌های آموزشی»، «شیوه‌ها و چارچوب‌های نظری پژوهش در ترجمه» و «ترجمه، التقاط فرهنگی و هویت ملی» همایش دیگری با موضوع «ترجمه و ادبیات معاصر فارسی» برگزار خواهد کرد.

این همایش با محورهایی چون «ترجمه، ادبیات فارسی و انقلاب اسلامی»، «ترجمه و نظام ادبیات فارسی»، «ترجمه و ادبیات تطبیقی»، «سیاست‌گذاری ترجمه ادبیات معاصر فارسی»، «ترجمه، فرهنگ و ادبیات فارسی» و «ترجمه و مطالعات ادبی» برگزار خواهد شد. 

آخرين مهلت ارسال «چکيده» برای شرکت در این همایش اول مهر و برای ارسال «اصل» مقاله 15 آبان اعلام شده است. نتایج نهایی داوری مقالات نیز در نخستین روز آذر ماه اعلام می‌شود.

کد مطلب : ۱۷۶۳۱۰
https://www.ibna.ir/vdcfyvdyxw6dema.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما