کتاب طنز «دیپلمات نامه» اثر "یوسفعلی میرشکاک" با حضور نویسنده و سیدعبدالجواد موسوی یکشنبه، 4 آذر، در چهاردهمین نشست«دگرخند» نقد و بررسی می‌شود.
يوسف‌علي ميرشكاك
يوسف‌علي ميرشكاك
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از واحد خبري حوزه هنری،«دیپلمات‌نامه» مجموعه‌ای از نوشته‌های طنز "میرشکاک" است که سال‌های میانی دهه هفتاد در ماهنامه «نیستان» چاپ شد و سپس همین ناشرآنها را گرد آوري و به صورت کتاب منتشرکرده است.

«دیپلمات نامه» را به نوعی می‌توان نقیضه «سیاست‌نامه» خواجه نظام الملک طوسی دانست منتهی در «دیپلمات‌نامه» انتقادات گسترده‌تری نسبت به مسایل و سیاست‌های رایج روز آمده است، به طوری که "سید مهدی شجاعی" این کتاب را یکی از دقیق‌ترین گزارش‌های اوضاع تاریخ معاصر دانسته است. همچنين، تسلط "میرشکاک" بر ادبیات کلاسیک و معاصر در این اثر، وجه تمایز این کتاب با آثار مشابه است. 

سلسله نشست‌های ماهانه «دگرخند» به کوشش دفتر طنز حوزه هنری و با هدف نقد و بررسی کتاب‌های منتشر شده طنز برگزار می‌شود. عموم علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند در ساعت 16 روز یاد شده به سالن شماره 2 تالار اندیشه حوزه هنری واقع درتقاطع خیابان‌های حافظ و سمیه مراجعه کنند.
کد مطلب : ۱۱۷۳۱
https://www.ibna.ir/vdccsmqs.2bqs18laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما