شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲
رقابت ۴۸ قصه‌گوی البرزی / با قصه لبخند بسازیم

البرز - بیست‌وپنجمین جشنواره قصه‌گویی آغاز به کار کرد و در آن ۴۸ قصه‌گوی البرزی باهم به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرج، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از امروز شنبه آغاز به کار کرده است و ۴۸ قصه‌گوی البرزی در حال رقابت باهمدیگر هستند.

این جشنواره که امروز آغاز و فردا به کار خود پایان خواهد داد در بخش‌های کلاسیک و مدرن (قصه‌های قرآنی، مذهبی، آزاد، لبخند، سردار سلیمانی، کارآفرینی، غزه)، بخش آیینی‌سنتی، بخش زبان اشاره، بین الملل و قصه‌های نود ثانیه‌ای برگزار می‌شود.

رقابت ۴۸ قصه‌گوی البرزی / با قصه لبخند بسازیم

طبق اعلام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز ۴۸ نفر از قصه‌گویان البرزی از میان ۲۰۰ نفر شرکت کننده انتخاب شده‌اند که از این تعداد ۱۴ نفر در بخش مادربزرگ پدر بزرگ‌ها، ۱۴ نفر بزرگسال غیرکانونی، هفت نفر بزرگسال کانونی و سیزده نفر در بخش نوجوان دوازده سال به بالا در این جشنواره حضور دارند.

از قصه گویان البرزی سه نفر در بخش زبان اشاره سه نفر آیینی سنتی، دو نفر قصه‌های کارآفرینان و سه نفر در بخش‌های ویژه شرکت کرده‌اند.

رقابت ۴۸ قصه‌گوی البرزی / با قصه لبخند بسازیم

در بخش مادربزرگ پدربزرگ‌ها قصه‌گویان برگزیده در سطح استان تجلیل خواهند شد و برگزیدگان دیگر بخش‌ها به مرحله کشوری راه یافته و با قصه‌گویانی از سراسر ایران رقابت خواهند کرد.

زمان اجرای قصه‌گویان بخش ملی در قسمت مدرن و کلاسیک و زبان اشاره، ۵ تا ۱۲ دقیقه و بخش آیینی سنتی ۸ تا ۱۵ دقیقه است.

رقابت ۴۸ قصه‌گوی البرزی / با قصه لبخند بسازیم

داوری این جشنواره در استان‌های مختلف را داوران مشخص شده از طرف دبیرخانه جشنواره بین المللی قصه‌گویی بر عهده خواهند داشت که در استان البرز «مهتاب شهیدی»، مربی مسئول مرکز شماره ۹ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران و کارشناس ارشد مدیریت فرهنگی که قریب بیست و سه سال در حوزه قصه و قصه‌گویی سابقه داشته و مدرس و داور، قصه گوی برگزیده بخش های مختلف جشنواره‌های پیشین و قصه‌گوی شبکه‌های مختلف سیما است به همراه «مریم فلاحی نرمی» مدرس قصه‌گویی و فن بیان و قصه‌گوی برگزیده مازندرانی در بخش‌های مختلف جشنواره در سنوات گذشته و «فرانک فروزانفر»، کارشناس مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز و از قصه گویان برتر کشوری، مدرس دانشگاه و پژوهشگر و مولف بر عهده دارند.

رقابت ۴۸ قصه‌گوی البرزی / با قصه لبخند بسازیم

داوری بخش زبان اشاره را نیز «مرضیه آقاخانی» از معلمان آموزش و پرورش استثنایی استان البرز و عضو هیئت موسس انجمن ناشنوایان، گوینده اخبار ناشنوایان و مولف کتاب اشارات ناشنوایان بر عهده خواهد داشت.

همچنین «ربابه هاشمی»، کارشناس فرهنگی و قصه گوی برگزیده کشوری از استان مازندران از طرف دبیرخانه مرکزی به عنوان ناظر جشنواره تعیین شده است، «نرمین کریمی»، کارشناس فرهنگی کانون البرز نیز مدیراجرایی و «خدیجه میرزایی» نماینده انجمن قصه‌گویی استان، رابط استان البرز در مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی هستند که با همکاری سپاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام استان البرز و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرج برگزار می‌شود.

رقابت ۴۸ قصه‌گوی البرزی / با قصه لبخند بسازیم

علاقه مندان برای دیدن قصه ها می توانند در روزهای بیستم و بیست‌ویکم از ساعت ۹ تا ۱۷ به سالن همایش‌های مرکز مجتمع آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز واقع در کرج، خیابان شهید صدوقی، انتهای خیابان شهید نامجو مراجعه و یا به صورت مجازی جشنواره را دنبال کنند.

رویکرد جدید بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی مردمی‌سازی و عمومی‌سازی قصه‌گویی است و این جشنواره با شعار «با قصه لبخند بسازیم» همزمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها