دوشنبه ۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
فارسی در هند با روش‌های نوین تدریس می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی بنیاد سعدی در دهلی گفت: با تمرکز بر روش‌های نوین آموزشی از جمله تدریس زبان با تولیدات تصویری و محصولات فرهنگی، آموزش فارسی در هندوستان بازدهی مطلوب‌تری داشته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم پایانی دوره جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی مرکز تحقیقات فارسی دهلی با حضور فریدالدین فریدعصر رایزن فرهنگی در هند و قهرمان سلیمانی رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی بنیاد سعدی در دهلی‌نو برگزار شد.

در مراسم پایان این دوره، فریدعصر با تا کید بر اهمیت زبان فارسی در هند گفت: امیدوارم شرکت‌کنندگان در این کلاس‌ها با تکیه بر توانایی‌های خود و تلاش مدرسان و بهره‌گیری از روش‌های نوین آموزش فارسی، بتوانند با این زبان و دستاوردهای فرهنگی آن به‌ویژه شعر فارسی آشنا شوند.

در ادامه، قهرمان سلیمانی با اشاره به نتایج روش‌های نوین آموزشی در سخنانی گفت: در روش‌هایی فراتر از کتاب و جزوه به جای تاکید بر متن و رابطه دو طرفه مدرس و زبان‌آموز از ابزارها و محصولات فرهنگی استفاده می‌شود تا موضوع آموزش یک زبان هم ساده‌تر و هم در حافظه‌ها ماندگارتر باشد.

رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی بنیاد سعدی ظرفیت تولیدات تصویری ایران را برای آموزش زبان فارسی بسیار بالا توصیف کرد و از مدرسان خواست رویکرد جدیدتری نسبت به عرصه‌های نو فرهنگی داشته باشند و فارسی‌آموزان را به صورت گسترده وارد فضای زبان فارسی کنند تا نتیجه مطلوب‌تری در پی داشته باشد.

در این دوره یکصد نفر از علاقه‌مندان زبان فارسی در چهار سطح آموزشی، زبان فارسی را فرا گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها