پنجشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۶
با این کتاب طراح جواهر شوید

کتاب «من، طراح جواهر» توسط نشر وارش راهی بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ کتاب «من، طراح جواهر» توسط نشر وارش راهی بازار کتاب شد.

طراحی جواهر هنری است که امروزه در سراسر جهان در حال استفاده، یادگیری و گسترش است. اما در ایران برخلاف سایر کشورها، این هنر هنوز جا نیفتاده است و از آن به عنوان یک عمل دم‌دستی یاد می‌کنند. هنوز که هنوز است ایرانیان جواهر را فقط یک کالای مادی برای حفظ سرمایه و خواب پول در نظر می‌گیرند در حالی که جواهر در بخش مد و لباس نقش به سزایی دارد و همچنین ایرانیان باستان در این صنعت هنری پیشتاز بوده‌اند.

به فراخور همین تفکر، کتاب‌های تخصصی در این حوزه نیز کم هستند و اکثر آموزش‌ها تجربی و سینه به سینه شکل می‌گیرد. نشر وارش با تفکر خاص خود که همیشه سعی دارند خلاهای مختلف در صنعت نشر را پر کنند این کتاب را ترجمه و چاپ کرده‌اند تا بخشی از این کوتاهی سایر ناشرین را جبران کنند.

این کتاب به بررسی جنبه‌های اساسی ارائه بصری قابل قبول از زیورآلات پرداخته و نسبت‌های حجمی، تعادل توزیع فضای مثبت و منفی، طراحی جنس فلزات، مواد سرد و گرم و رابطه میان مخراج‌کاری و نگین‌ها آموزش داده خواهند شد.

جواهرات به عنوان اجسامی در نظر گرفته خواهند شد که نور را به شکل دل‌فریبی بازتاب می‌دهند.
در ساخت قطعات قیمتی، پرداخت فلز، حجم‌ها و تراش سنگ‌ها با توجه به تاثیر نور تعیین می‌شوند.
چگونگی واکنش نور هنگام برخورد با سطوح و تاکید بر بازتاب‌های مناسب جهت هرچه بهتر نمایانیدن طرح را خواهیم آموخت؛ همچون تکنیک استفاده از یک یا چند منبع نور برای درخشان‌سازی یا در مقابل، حذف نور برای ایجاد عمق.

کتاب «من، طراح جواهر» به قلم مانوئلا برامباتی و کوزیمو وینچی و ترجمه مینا و نگار رحیمی به همت نشر وارش در 208 صفحه منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها