پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
«خانوم ماه»؛ روایت همسر شهید شیرعلی سلطانی روانه بازار نشر شد

کتاب «خانوم ماه؛ روایتی از زن بدون هیچ پسوندی ...»، روایت زندگی یک همسر شهید است، اما تنها نقش همسر شهید بودنش، داستان این کتاب نیست.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «خانوم ماه» زندگی خانم‌ناز علی‌نژاد، همسر شهید شیرعلی سلطانی است که در 3 فصل جداگانه به روایت خانم‌ناز می‌پردازد و در این میان داستان زنی دیگر از پاریس را به نمایش می‌گذارد که در جایی از داستان این دو زن به هم مرتبط می‌شوند، کتاب به صورت داستان‌های کوتاه و به‌هم‌پیوسته روایت می‌شود.
 
در واقع «خانم ماه» یک عشق را به تصویر می‌کشد، این کتاب رمانی با زمینه عاشقانه است و دو سبک زندگی را در کنار هم روایت می‌کند، یک زن در فرانسه که مهد افکار فمنیستی است و این کشور همچنان نیز با نوع نگرش اسلام به زنان مخالفت دارد و زنی دیگر از دل افکار اسلامی و دیدگاه اسلام به زن، نسل امروز در راستای خواندن یک داستان با تفکر قیاس می‌کند و دست به انتخاب یکی از این دو تفکر می‌زند.
 
مؤلف این اثر معتقد است نخستین نکته‌ای که مرا واداشت تا زندگی این زن را به تصویر بکشم این بود که یک زن تا کجا می‌تواند در تغییر مسیر خانواده و به تبع آن جامعه مؤثر باشد و مانند یک کارخانه انسان‌سازی عمل کند و سرداران شهیدی مانند شیرعلی سلطانی را به جامعه تحویل دهد.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
چون حاجی در نوروز به شهادت رسید، این ایام برای من بوی خون و حادثه داشت و نمی‌توانستم هیچ کجا جز سر قبر حاجی باشم. انگار فقط ازآنجا انرژی می‌گرفتم. نمی‌خواستم بچه‌ها این رسم قشنگ را کنار بگذارند از طرفی هم عمار بچه بود اصلاً از پدر چیزی نمی‌دانست و دوست داشت مثل بچه‌های دیگر باشد.
 
گفتم: امسال تو و رضیه و فخرالدین تو خونه سفره هفت‌سین بندازید من می‌رم آرامگاه بابا!
 
کتاب «خانوم ماه؛ روایتی از زن بدون هیچ پسوندی ...» توسط  به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در 364 صفحه قطع رقعی به قلم ساجده تقی‌زاده با طراحی جلد آرزو آقابابائیان و با صفحه‌آرایی احسان جعفرپیشه در هزار نسخه و با قیمت 50 هزارتومان روانه بازار کتاب شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها