سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
برگزیدگان مسابقه داستان‌نویسی رضوی جشنواره قصه‌گویی معرفی شدند

مسابقه داستان‌نویسی رضوی جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزیدگانش را شناخت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره کل روابط‌ عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، پس از بررسی 253 اثر با محوریت رضوی، هیات داوران برگزیدگان بخش داستان‌نویسی را در سه سطح معرفی و مورد تقدیر قرار دادند.

بر این اساس محسن هجری، طاهره ایبد و شهرام شفیعی داوران این جشنواره پس از ارزیابی 146 اثر کانونی و 107 داستان آزاد؛ شعله ایل بیگی‌پور با داستان «فانوس و فرنگیس»، ابراهیم باقری حمیدآبادی با داستان «تنوک»، هادی رضویان با داستان «بیمارستان» و معصومه کریمی با داستان «ساعت‌هایی که بی تو گذشت» را برگزیده‌های‌ این بخش از جشنواره دانستند. آثار این برگزیدگان منتشر خواهد رسید.

هیات داوران از مریم فلاحی با داستان «یک فانوس روشن»، زهرا بیات با داستان «به نام پدر»، سعیده احسانی‌فر با داستان «قطعه هشتم بهشت»، اعظم ایزدی با داستان «ماجرای آن دانه»، حسن شیردل با داستان «نذرم ادا»، آسیه رحمتی با داستان «در سایه سار مهربان»، طیبه ثمین با داستان «خانه بینا»، فرانک فروزانفر با داستان «ستاره‌ای که درخشید» و فرزانه ایران‌ پاک با داستان «گل قالی» قدردانی کردند. لوح تقدیر این گروه از منتخبان از سوی دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود.

داوران اعلام کردند که هشت اثر قابلیت انتشار در کتاب جشنواره را دارند. این آثار عبارتند از «گورستان بی نشان» نوشته‌ فاطمه ترشیزی، «بخیه کنار چشم» نوشته‌ محمد حسن سیف‌دار، «یادگاری باوا-خاطره ننو» نوشته‌ طیبه شجاعی، «گوشواره عروسی» نوشته‌ مهدیه سروری، «تو دوازده سال داری» نوشته‌ اسماعیل الله‌دادی، «مرام کریمان» نوشته‌ ماندانا واحدی و «هشت خط شکن» نوشته‌ نسترن اکبری و «پیرهای پاره دوز» اثری از سیدمحسن حسینی.

قرار است در کنار لوح تقدیر یک نسخه از کتاب جشنواره برای این بخش از برگزیدگان نیز ارسال شود.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی 27 بهمن تا یکم اسفند در مرکز ‌آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها