شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰
مسجدجامعی: متناسب با مخاطبانم به آن‌ها کتاب عیدی می‌دهم/ «جشن‌ها و جشنواره‌های ایرانیان» کتابی مناسب برای ایام نوروز

احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران گفت: در عیدنوروز کتاب «جشن‌ها و جشنواره‌های ایرانیان» را که با این مناسبت همخوانی دارد، انتخاب کردم و به افرادی که در تعطیلات به دیدارم می‌آیند، هدیه خواهم داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به منظور رونق بخشيدن به بازار كتاب و ترويج كتابخواني، همزمان با آغاز سال نو تسهيلاتي را در قالب يارانه خرید كتاب از طريق كتابفروشي‌هاي سراسر كشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.
 
در اين طرح، كتابفروشي‌هایی كه شرايط لازم را  دارا باشند، پس از ثبت نام در سایت موسسه خانه کتاب مي‌توانند كتاب‌هاي خود را که با شرايط تعيين شده در اين طرح مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفيف به خريداران بفروشند. موسسه خانه كتاب به نمايندگي از طرف معاونت امور فرهنگي مبلغ تخفيف را به كتابفروشان پرداخت خواهد كرد. به این دلیل با احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران گفت‌وگو کرده‌ایم و دیدگاه‌هایش را درباره این طرح و کتاب پیشنهادی‌اش برای نوروز جویا شده‌ایم.

احمد مسجدجامعی، درباره هدیه کتاب در نوروز به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: بنده سال‌هاست که به مناسبت‌های گوناگون کتاب هدیه می‌دهم و معمولا تعدادی کتاب را برای هدیه دادن در نوروز نیز کنار می‌گذارم.

عضو شورای شهر تهران افزود: به دلیل اینکه در تعطیلات نوروز افراد مختلف  به دیدنم می‌آیند به آنها عطر، ادکلن، تابلو و گل عیدی می‌دهم و هیچ‌کدام از این هدایا را تا کنون ترک نکردم و کنار هم نخواهم گذاشت.

وی درباره این که چه کتابی را به طور مشخص هدیه می‌دهد، بیان کرد: باید بگویم که بستگی دارد که مخاطب چه کسی باشد. براساس سن، علاقه و گرایش فرد کتاب را انتخاب می‌کنم و هدیه می‌دهم.

مسجدجامعی عنوان کرد: هدیه کتاب بستگی دارد به مناسبت‌ها و اعیادی که در آن قرار می‌گیریم به عنوان مثال در عید نوروز کتاب «جشن‌ها و جشنواره‌های ایرانیان» را که با این مناسبت همخوانی دارد، انتخاب کردم و به افرادی که در تعطیلات به دیدارم می‌آیند، هدیه خواهم داد.

وی اهدای کتاب را منحصر به ایام نوروز ندانست و گفت: به تازگی کتابخانه‌ای در یکی از مناطق تهران تاسیس شده است. مسئولان شهرداری آن منطقه از من خواستند که هزار عنوان کتاب به این کتابخانه اهدا کنم که تا کنون 700 جلد کتاب را فراهم کردم و بقیه را نیز تلاش می‌کنم به زودی تهیه کنم.

کتاب «جشن‌ها و جشنواره‌های ایرانیان» تالیف بهروز بیگوند در 176 صفحه، شمارگان یک‌هزار نسخه در قطع خشتی به شکل ناشر مولف منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها