چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۴
اسید‌های چرب و تاثیر آن در باروری جنس نر در یک کتاب بررسی شد

عبدالحسین شاهوردی، علیرضا علیزاده مقدم و وحید اسماعیلی، اسید‌های چرب و تاثیر آن در باروری جنس نر را بررسی کرده و حاصل پژوهش‌های خود را در کتابی با این عنوان به چاپ رسانده‌اند.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ابینا)، پژوهشگاه رویان که مجری چاپ این کتاب است آن را در 190صفحه به چاپ رسانده است. نویسندگان در این کتاب سعی در بررسی اسیدهای چرب در منابع غذایی داشته و تاثیر آن‌را بر سیستم‌های بیولوژیکی مورد واکاوی قرار داده‌اند.

مولفان این کتاب که همه از متخصصان و اعضا هیات علمی دانشکده‌های علو‌م‌دامی و جنین‌شناسی هستند در این کتاب با تدوین هشت فصل به بررسی این موضوع پرداخته‌اند. آن‌ها در فصل اول ساختار اسپرم را تشریح کرده و منابع دسترسی این مطالب را نیز در انتهای فصل برای خوانندگان گردآوری کرده‌اند.

لیپید‌ها و اسید‌های چرب عنوان فصل دوم است که درآن نیز به نقش چربی‌ها و اسید‌های چرب در بدن و طبقه‌بندی چربی‌ها، شیمی چربی‌ها و اسید‌های چرب ضروری پرداخته شده‌ است.

متابولیسم اسید‌های چرب در بیضه عنوان فصل سوم کتاب است و بازسازی اسید‌های چرب طی بلوغ اسپرم و اسید‌های چرب و باروری مردان فصول بعدی این کتاب را تشکیل می‌دهد.

نویسندگان در بخش انتهایی کتاب نیز به تاثیر اسید‌های چرب و باروری دام‌ و طیور نر پرداخته‌اند.

پژوهشگاه رویان کتاب حاضر را در 190 صفحه هزار نسخه‌ای منتشر کرده‌ و آن را به قیمت 16‌هزار و 500تومان به فروش می‌رساند.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها