«اصول سیاست خارجی و سیاست بین‌الملل» برگزیده کتاب سال شد؛

عبدالعلی قوام، استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی درگذشت

عبدالعلی قوام، استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی درگذشت. کتاب «اصول سیاست خارجی و سیاست بین‌الملل» نوشته عبدالعلی قوام در سال ۱۳۷۰ در مراسم کتاب سال به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.
عبدالعلی قوام، استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی درگذشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عبدالعلی قوام، استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی درگذشت. 

او استاد تمام دانشکده علوم اقتصاد و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی و رئیس اسبق گروه علوم سیاسی این دانشگاه بود. آثار عبدالعلی قوام به عنوان منابع اصول روابط بین‌الملل و سیاست‌های تطبیقی به زبان فارسی شناخته می‌شود و از او به عنوان یکی از چهره‌های اثرگذار در ارتقاء علوم سیاسی در ایران یاد شده‌است.

کتاب «اصول سیاست خارجی و سیاست بین‌الملل» نوشته عبدالعلی قوام در سال ۱۳۷۰ در مراسم کتاب سال به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.

برخی آثار او عبارتند از: «اهمیت و مسائل حوزه اقیانوس آرام»، «اصول سیاست خارجی و سیاست بین‌الملل»، «توسعه سیاسی و تحول اداری»، «نقد نظریه‌های نوسازی و توسعه سیاسی»، «سیاست‌های مقایسه‌ای»، «چالش‌های توسعه سیاسی»، «جهانی شدن و جهان سوم»، «روابط بین‌الملل: نظریه‌ها و رویکردها» و «از منازعه تا همبستگی: بررسی روابط بین‌المللی خاورمیانه از منظر مکتب انگلیسی»، «دولت‌سازی، ملت‌سازی و نظریه روابط بین‌الملل»، «اتحادیه اروپا: هویت، امنیت و سیاست» و «سیاست‌شناسی: مبانی علم سیاست» ، «روند دولت‌سازی و ملت‌سازی در قفقاز جنوبی» و «نظریه روابط بین‌الملل: پیشینه و چشم‌انداز» و «دیالوگ میان روابط بین‌الملل و حقوق بین‌الملل در آغاز هزاره سوم: یک مطالعه بین رشته‌ای».
 
کد مطلب : ۳۳۹۰۵۳
https://www.ibna.ir/vdcamonee49new1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دومین نمایشگاه کتاب‌های تاریخ معاصر ایران