رییس اداره امور کتابخانه‌ها و کتابخوانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از اجرای پویش «کتاب خواندنی است، نه تزیینی» در سطح اداره‌ها و ارگان‌های این استان خبر داد.
تجهیز کتابخانه‌های مناطق محروم با کتاب‌های اتاق مدیران در خراسان رضوی
احسان سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان‌رضوی با اعلام این مطلب گفت: در این طرح کتاب‌های موجود در دفاتر مدیران و مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی استان در مسیر تجهیز کتابخانه‌های عمومی روستایی، سیار و مناطق کم‌برخوردار اهدا می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه این پویش با هدف بهره‌وری بیشتر و بهتر از کتاب‌های موجود در دفاتر مدیران که بعضا بلااستفاده هستند، طراحی شده است، افزود: با توجه به رصدی که انجام شده است، کتاب‌های زیادی در قفسه‌های اتاق مدیران و مسئولان موجود است که سال‌هاست استفاده‌ای از آن‌ها نمی‌شود و به نوعی دکوری و تزیینی هستند.
 
سیفی ادامه داد: در این پویش از کتاب‌های اتاق مدیران در مسیر تامین نیازهای مطالعاتی و مجموعه‌سازی در کتابخانه‌های روستایی، سیار و مناطق محروم استفاده می‎شود و گزارش آن نیز به صورت شفاف اعلام خواهد شد.
 
رییس اداره امور کتابخانه‌ها و کتابخوانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌ رضوی با اشاره به اینکه این طرح در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان مصوب و رونمایی شده است، گفت: با ارسال نامه رسمی از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان خراسان رضوی برای حضور در این پویش دعوت کرده‌ایم. تاکنون تعدادی از ادارات در این خصوص همراهی کرده‌اند.

 
وی یادآور شد: تک تک کتاب‌هایی که شاید در برخی از اتاق‌های مدیران خاک می‌خورد و بلااستفاده است، می‌تواند برای مناطق محروم و روستا راهگشا و مفید باشد لذا از همه مدیران و مسئولان جهت حضور در این پویش دعوت می‌کنیم.
کد مطلب : ۳۱۰۹۸۳
https://www.ibna.ir/vdcbwgbffrhb89p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی