وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت؛

اهتمام به ترویج فرهنگ و هنر اصیل ایرانی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برنامه وزارت فرهنگ برای ترویج فرهنگ‌ و هنر ایرانی در جامعه گفت: بخش اصلی برنامه‌ها و اهداف حوزه‌های مختلف وزارتخانه به ترویج فرهنگ و هنر ایرانی اختصاص دارد.
اهتمام به ترویج فرهنگ و هنر اصیل ایرانی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص ساخت آثار نمایشی در حوزه جمعیت و فرزندآوری بیان کرد: طبق قانون جوانی جمعیت مکلف به اهتمام برای تولید آثار هنری در این حوزه هستیم اما سال گذشته بخش عظیمی از بودجه‌ها در این زمینه محقق نشد اما امسال وزارت فرهنگ با تخصیص بخشی از بودجه‌های خود چندین پروژه را در دستور کار قرار داده است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: تاکنون فیلمنامه‌های مختلفی در این حوزه ارسال شده است و چند مورد از آنها به مراحل مختلف تولید رسیده است.
 
وی همچنین برپایی نشان ملی گل آقا و  جشنواره قند پارسی را از برنامه‌های آتی وزارت فرهنگ در حوزه زبان و ادبیات فارسی برشمرد.
 
 اسماعیلی با بیان اینکه به لحاظ قانونی به هنجارشکنان در حوزه عفاف و حجاب اجازه حضور در برنامه‌های هنری داده نمی شود، گفت: بارها اعلام شده است که در این زمینه قانون، محور و مبنای برنامه‌ها و اقدامات قرار خواهد گرفت و کسی که خارج از قانون رفتار کند بنا بر مقررات با او برخورد می‌شود.

به گزارش ایبنا؛ به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیلی همچنین در پایان درباره برنامه وزارت فرهنگ برای ترویج فرهنگ‌ و هنر ایرانی در جامعه گفت: بخش اصلی برنامه‌ها و اهداف حوزه‌های مختلف وزارتخانه به ترویج فرهنگ و هنر ایرانی اختصاص دارد و این موضوع در تعامل با کشورهای مختلف در برپایی هفته‌های فرهنگی مشترک دنبال می‌شود.
کد مطلب : ۳۳۵۹۷۹
https://www.ibna.ir/vdcd5k0snyt0sn6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب