مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام مطرح کرد؛

پیشکسوتان عرصه کتاب ایلام همزمان با هفته کتاب تجلیل می‌شوند

عمران خودآموز تاکید کرد: تقدیر و تجلیل از پیشکسوتان عرصه کتاب در حوزه‌های مختلف شامل پیشقراولان چاپ و نشر کتاب و کتابفروشی از برنامه‌های این استان همزمان با بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی است.
پیشکسوتان عرصه کتاب ایلام همزمان با هفته کتاب تجلیل می‌شوند
عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست‌ و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهداف و ضرورت برگزاری هفته کتاب گفت:این هفته بیست‌وهشت سال سابقه برگزاری دارد و هدف اصلی آن ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش دانایی در جامعه و همچنین کمک به رشد فرهنگی استان‌ها است.
 
وی ادامه داد: ما در استان ایلام همزمان با سراسر کشور، ویژه‌برنامه‌هایی را برای هفته
کتاب و کتابخوانی در نظر گرفته‌ایم که محوری‌ترین برنامه ما تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی استانی است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه از مؤلفان، ناشران و کتابخوانان فعال ایلام در این برنامه تجلیل و تقدیر می‌شود، عنوان کرد: در کنار آن مراسم رونمایی از کتاب‌های تازه منتشرشده نویسندگان ایلامی و جلسات نقد و بررسی تازه‌های نشر را هم داریم.
 
وی تاکید کرد:علاوه بر آن توزیع و اهدای کتاب در مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار ایلام را نیز دنبال می‌کنیم؛درواقع کتاب‌ها را به دفاتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه‌نشین شهر ایلام اهدا می‌کنیم، همچنین کتاب‌هایی
را به کتابخانه‌های عمومی و مراکز فرهنگی اهدا خواهیم کرد.
 
او با اشاره به بازدید از کتابخانه‌های عمومی، ادامه داد:تلاش می‌کنیم جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور را با موضوع کتاب و کتابخوانی برگزار کنیم و سند کتاب و کتابخوانی مصوبه شورای فرهنگ عمومی در این جلسه پیگیری شود.
 
عمران خودآموز در پایان گفت:همچنین همزمان با بیست‌و‌نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تجلیل از پیشکسوتان عرصه فرهنگ در حوزه‌های مختلف شامل پیشقراولان چاپ و نشر کتاب، اولین کتابفروشی استان و... را نیز به صورت نمادین انجام می‌دهیم.
 
بیست‌و‌نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه آغاز و تا یکم آذرماه ۱۴۰۰ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم» در سراسر کشور ادامه دارد.
کد مطلب : ۳۱۴۱۶۴
https://www.ibna.ir/vdcg3t9wtak9qq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب