?> ?> ایبنا - بیش از ۲هزار هنرمند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برخوردار شدند - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در قالب پویش هم‌رسانی

بیش از ۲هزار هنرمند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برخوردار شدند

28 تير 1400 ساعت 14:29

سیدزاده گفت: حمایت از هنرمندان مستعد و کمتر شناخته‌شده که از طریق هم‌رسان‌های ما به صندوق اعتباری هنر معرفی شوند، از محوری‌ترین اهداف صندوق است.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از صندوق اعتباری هنر، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به اخبار منتشرشده در خصوص یکی از هنرمندان موسیقی نواحی گفت: در صندوق اعتباری هنر طی این دوره ۴‌ساله تلاش کردیم تا اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه سراسر کشور عادلانه از خدمات این صندوق برخوردار شوند. باور قلبی من این است که سلبریتی‌های واقعی در استان‌ها هستند.
 
وی افزود: یکی از دستاوردهای صندوق سفر به بیش از ۲۰ استان و دیدار مستقیم و خارج از تشریفات اداری با بیش از ۴ هزار هنرمند بود. هدف سفرهای حمایتی پیگیری مطالبات هنرمندان و آگاهی آنان از خدمات صندوق بود.
 
سیدزاده ادامه داد: کشور ایران از نظر فرهنگی بسیار متنوع است. متأسفانه در بحث توزیع امکانات در مناطق مختلف کشور با کاستی‌هایی روبه‌رو هستیم. هنرمندان مستعد زیادی در گوشه و کنار کشور زندگی می کنند که نیازمند یاری برای ادامه راه هستند.
 
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه گفت: اطلاعات قابل استناد و منظمی در خصوص هنرمندان نواحی و سایر هنرمندان مستعد استانی وجود نداشت تا بتوانیم از آن‌ها حمایت‌های لازم در چارچوب مقررات صندوق و امکانات انجام دهیم. از این رو از سال ۹۷ شبکه هم‌رسان‌ها را راه‌اندازی کردیم.
 
وی با اشاره به اهداف این پویش و اقدامات صورت گرفته در این خصوص گفت: پویش سراسری هم‌رسانی، شناسایی و شنیدن صدای هنرمندان با همراهی خود آنان و هم‌رسانی برای معرفی خدمات صندوق اعتباری هنر و جلب توجه و همراهی مسئولان، دولتمردان، اصحاب فرهنگ و هنر و عموم جامعه نسبت به مشکلات و دغدغه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران سراسر کشور است که بارها از طریق رسانه‌ها اعلام کرد‌ ایم. خوشبختانه درسراسر استان ها هم‌رسان های صندوق فعال هستند و هنرمندان زیادی به صندوق معرفی شده اند. به‌طور مثال در حوزه بیمه درمان تکمیلی با معرفی هم‌رسان‌ها بیش از ۲ هزار هنرمندی که امکان پرداخت حق بیمه را نداشتند به‌طور رایگان از خدمات صندوق بهره مند شدند. یا در جریان زلزله سرپل ذهاب و سیل استان‌های لرستان، سیستان و بلوچستان و... توانستیم هنرمندان آسیب‌دیده را شناسایی کنیم.
 
سیدزاده در خصوص اقدامات انجام شده برای حسن سمندری، هنرمند موسیقی نواحی بیان کرد: پس از اطلاع از وضعیت ایشان از طریق رایزنی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان بررسی های لازم انجام شد. مقرر شد تسهیلات بلاعوض به این هنرمند پرداخت شود و از خدمات کمک مستمری نیز بهره‌مند شوند براین اساس از سوی صندوق ماهیانه مقرری دریافت خواهند کرد.
 
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان گفت: متاسفانه جامعه فرهنگ و هنر بیشترین آسیب را از شرایط کرونا دید. وضعیت معیشتی اعضا را می دانیم. سال گذشته با پیگیری های مکرر توانستیم با جذب منایع مالی از سازمان برنامه و بودجه کشور طی دومرحله کمک هرینه بیماری ایام کرونا به اعضا پرداخت کنیم.
 
با وجود اینکه تاکنون بودجه‌ای از وزارت ارشاد دریافت نکردیم اما حق بیمه تأمین اجتماعی و سرانه درمان فصل بهار اعضا را متقبل شدیم. درصدد هستیم در صورت تأمین منابع مالی مجدد از اعضای تحت پوشش حمایت کنیم.


کد مطلب: 308603

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/308603/بیش-۲هزار-هنرمند-تسهیلات-صندوق-اعتباری-هنر-برخوردار-شدند

ایبنا
  https://www.ibna.ir