انتشارات انقلاب اسلامی، نسخه‌الکترونیکی کتاب «تفسیر سوره‌ی مجادله» از مقام معظم رهبری را به‌صورت رایگان منتشر کرد.
انتشار رایگان نسخه‌ الکترونیکی کتاب «تفسیر سوره‌ی مجادله»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از دوران پیش از پیروزی و در جریان مبارزات علیه رژیم طاغوت از معلمان دروس فهم و تفسیر قرآن کریم و برپاکنندگان این جلسات بوده‌اند. معظم‌له پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز پس از تصدی رهبری انقلاب اسلامی همواره از مشوقان و توصیه‌کنندگان برجسته در زمینه‌ی ترویج و گسترش جلسات تلاوت و تفسیر قرآن کریم هستند.
 
از دوران قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی جلسات تفسیر متعددی از رهبر انقلاب در دست است که حاوی مطالب و نکات بسیار راهگشا و آموزنده در فهم مفاهیم بلند قرآن کریم است. یکی از این تفاسیر کتاب «تفسیر سوره مجادله» است که در بهار ۱۳۹۶ از سوی انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و عرضه شد.
 
 
این انتشارات نسخه‌الکترونیکی کتاب را همزمان با ایام ماه مبارک رمضان در پایگاه اطلاع‌رسانی BOOK-KHAMENIE.IR  قرار داد تا مخاطبان با دانلود این کتاب از مطالب ارزشمند آن بهره‌مند شوند.
 
این اثر متن ویراسته‌ جلسات تفسیر سوره‌ی مجادله است. این جلسات در دوران مسئولیت ریاست‌جمهوری معظم‌له در جمع پاسداران و اعضای دفتر ریاست جمهوری در هفت نوبت از هفدهم اردیبهشت تا یازدهم تیرماه ۱۳۶۱ برگزار شده و تمامی ۲۲ آیه‌ این سوره مورد بحث قرار گرفته است. ایشان درباره‌ علّت انتخاب این سوره می‌فرمایند: «علّت اینکه اینجا را انتخاب کردیم این است که سوره‌‌هاى جزء بیست‌وهفتم و بیست‌‌وهشتم و این حدود، غالبا سوره‌‌هاى مدنى است و از سوره‌‌هایى است که در مدینه‌‌ طیبه بر پیغمبر اکرم (ص) نازل شده و مربوط است به بعد از تشکیل حکومت اسلامى، یعنى مثل وضع کنونى ما. نوع مطالب و مسائلى که بعد از تشکیل حکومت براى یک جامعه لازم است با نوع مطالب و مسائلى که [مربوط به] حین مبارزه‌‌ مردم براى تشکیل حکومت اسلامى است فرق می‌کند؛ کمااینکه شما در جامعه‌‌ خودمان هم این را مشاهده می‌کنید. امروز شما یک مسائلى دارید که این مسائل قبل از بهمن ۵۷ براى شما وجود نداشت، مطرح نبود؛ آن روز مسائلى داشتید که امروز براى شما مطرح نیست. مثلاً مسئله‌‌ منافقین و مسئله‌‌ نفاق، مسئله‌‌ى عدالت اجتماعى، مسئله‌‌ حکومت، مسئله‌‌ جهاد در جبهه‌‌هاى جنگ و ده‌ها مسئله از این قبیل، مسائل عمده‌‌ بعد از تشکیل حکومت است و این مسائل همان مسائلى است که در آیات مدنى بیشتر به آنها پرداخته شده است.»
کد مطلب : ۲۶۱۸۵۷
https://www.ibna.ir/vdcgnq9xuak9374.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401