معاون دفتر مطالعات فرهنگی و کتاب‌خوانی ضمن اعلام خبر آغاز داوری دومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی از توجه آحاد جامعه به این رویداد فرهنگی اشاره کرد.
داوری جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان کلید خورد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از ستاد اطلاع‌ر‌سانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، ابراهیم حیدری، معاون دفتر مطالعات فرهنگی و کتاب‌خوانی و دبیر اجرایی دومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی با اعلام خبر آغاز داوری جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان گفت: پس از انجام فرآیند اجرایی جام باشگاه‌ها، همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی، مراسم اختتامیۀ این جام  در 100 شهر و روستا برگزار و از برگزیدگان به صورت جداگانه تقدیر شد. از هر شهر یا روستا، 3 تا 5 اثر در بخش‌های رقابتی جام باشگاه‌ها به دبیرخانه مرکزی معرفی شدند. در حال حاضر نیز  در حال داوری آثار رسیده به دبیرخانۀ جام باشگاه‌ها هستیم.  
 
وی درباره‌ی چرایی داوری و برگزاری مراسم داوری جداگانه در شهرها و روستاهای شرکت‌کننده در جام  گفت: به دلیل لزوم ایجاد فضای شورانگیز کتاب‌خوانی در شهرها و  روستاهای شرکت‌کننده و همچنین راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی با حضور بچه‌ها و با هدف انگیزش شور و وجد فرهنگی در سراسر کشور، داوری پنج هزار باشگاه با بیش از  60 هزار نفر عضو، به‌طور جداگانه برگزار شد. این داوری‌ها شهر به شهر و روستا به روستا انجام شد و استانی نبود. گزارش‌های دریافتی از مراسم اختتامیۀ 100 شهر و روستا هم نشان می‌دهد که علاوه‌بر لایه‌های مختلف جامعه، مسئولان شهری و روستایی نیز با این رویداد بزرگ فرهنگی همراهی  و از آن استقبال کرده‌اند.
 
حیدری افزود: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که آثار رسیده به دبیرخانۀ جام باشگاه‌ها، هم از نظر کمّی و هم از نظر کیفی  نسبت به سال گذشته رشد یافته و جام باشگاه‌ها توانسته است به‎عنوان یک رویداد فرهنگی، رقابت موثری را در میان آحاد جامعه، به‌ویژه خانواده‌ها ایجاد کند.
 
به گفته معاون دفتر مطالعات فرهنگی و کتاب‌خوانی، مراسم اختتامیه دومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی، 21 دی‌ماه با حضور مسئولان وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و برگزیدگان و مربیان جام باشگاه‌ها در تهران برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۵۵۴۷۳
https://www.ibna.ir/vdcd5k0xsyt0ko6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب