دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶
«کاش برگردی» به چاپ چهاردهم رسید

قم - «کاش برگردی» از سوی انتشارات شهید کاظمی قم به چاپ چهاردهم رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، کتاب «کاش برگردی» نوشته محمدحسن ملاحسنی، راوی زندگی‌نامه شهید زکریا شیری است. نویسنده این کتاب که قبلاً با کتاب «یادت باشد» نگاهی عاشقانه به زندگی مدافعان حرم داشته است، این بار در این کتاب با نگاهی تازه، داستان زندگی یکی از شهدای مدافع حرم را از زبان مادر شهید به روایت می‌نشیند و در صفحات مختلف نکات تربیتی یک زندگی ساده را با روایتی داستانی و جذاب تقدیم خوانندگان می‌کند.

«کتاب یادت» باشد پنجره‌ای عاشقانه بود بر از خود گذشتن است و کتاب «کاش برگردی» پنجره‌ای مادرانه برای از کجا آمدن. «کاش برگردی» روایت تربیت حمیدها و زکریاهای عصر ماست. اگر با مطالعه کتابِ «یادت باشد» این سؤال برایتان ایجاد شد که چگونه می‌شود مانند حمید شد، یا چگونه می‌شود فرزندی چون حمید تربیت کرد، کتاب «کاش برگردی» را بخوانید. این روایت نه‌تنها روایت مادر زکریا، بلکه روایت همه مادران شهدای سرزمین ماست.

بخشی از کتاب: دستش را که گرفتم، یخ کرده بود، پاهایش می‌لرزید، رو به من گفت: «عزیز، نمی‌تونم راه برم، من‌و بغل می‌کنی؟» یک‌دستی فاطمه را بغل کردم و با دست دیگرم دوچرخه‌اش را گرفتم و راه افتادم. فاصله زیادی تا خانه نبود، ولی آن چند دقیقه خیلی سخت گذشت. فاطمه محکم دستانش را دور گردن من انداخته بود و آرام اشک می‌ریخت و من مجبور بودم مثل همیشه نقش مادری را بازی کنم که قرار است سنگ‌صبور این خانواده باشد. هرچه جلوتر می‌رفتیم فاطمه محکم‌تر مرا بغل می‌کرد. می‌دانستم آغوش پدر می‌خواهد. حال خودم هم تعریفی نداشت. غربت خودم و دختر شهید را حس می‌کردم و روزهای سختی که قرار است بعد از این داشته باشیم.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها