دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸
کتاب «فرزندان امام علی(ع)» به کتابفروشی‌ها آمد

«فرزندان امام علی(ع)» به قلم دکتر مرضیه محمدزاده، توسط انتشارات امیرکبیر منتشر و توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در آستانه میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر، انتشارات امیرکبیر کتاب دیگری از مجموعه آثار دکتر مرضیه محمدزاده، با موضوع زندگی فرزندان امام علی (ع) را منتشرکرد. مرضیه محمدزاده، نویسنده و پژوهشگری است که تا کنون آثار و مقالات بسیاری در حوزه دین و تشیع منتشر کرده است. او دانش‌آموخته رشته‌های تاریخ و تمدن ملل اسلامی و مردم‌شناسی و مدرس دانشگاه مذاهب اسلامی است. این کتاب حاصل پژهش‌هایی است که محمدزاده در حین نگارش کتاب «علی بن ابی طالب صالح المومنین» آن‌ها را تجمیع و تدوین کرده است.

این کتاب در دو فصل به بررسی زندگانی فرزندان امام علی (ع) از فاطمه زهرا (س) و فرزندان امام علی (ع) از سایر همسرانشان می‌پردازد. حب و بغض و تعصب نویسندگان سیره‌ها و تواریخ دینی، اغلب رسیدن به برداشتی نزدیک به حقیقت را مشکل می‌کنند. با وجود این نویسنده تلاش می‌کند با مراجعه به منابع متعدد، تجزیه و تحلیل و بررسی عمیق استنادی، زندگانی فرزندان امام علی (ع) را از جهات و ابعاد مختلف بررسی و روایت دقیقی از سرگذشت آنان ارائه کند.

«فرزندان امام علی (ع)»، چهارمین کتاب دکتر مرضیه محمدزاده در انتشارات امیرکبیر، در ۳۵۰ نسخه و ۴۵۰ صفحه منتشر و در کتابفروشی‌ها توزیع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط